Ja 9 motivet e tradhtise

A jane tradhtaret te lindur, apo situata te caktuara i bejne ata qe te tradhtojne? Ndoshta pak nga te dyja. Ja disa disa situata qe i bejne njerezit te tradhtojne:1. Merzitja

Ky mund te jete nje prej shkaqeve me te zakonta qe i ben njerezit te tradhtojne. Kur je ne cift, ndonjehere gjerat behen monotone dhe nje marredhenie e re, sjell kenaqesi dhe te ben te ndihesh mire si dikur...2. Varesia

Ne momentin e pare, tradhtia duket sikur eshte nje sjellje e pavarur. Por ajo shpesh eshte nje varesi, pasi persona te caktuar nuk jane te forte sa duhet per te mbajtur nje lidhje, ndaj rendin drejt se rese.

3. Konfuzioni

Ndonjehere jeta ose situata te vecanta te bejne konfuz. Kur ke nje rremuje te vertete ne koke ben edhe gabime!

4.Sepse te lene ta besh

"Nese nje vajze/djale me tradheton, atehere une ndahem urgjentisht nga ajo/ai". Kjo eshte shprehja me e zakonte e degjuar nga goja e njerezve kur flitet per tradhtine. Te falesh nje tradhtar i bie ta fusesh veten ne nje rreth te vertete vicioz. Nese ata e kryejne njehere tradhtine, jane ne gjendje ta bejne serish, duke e ditur se mund te kthehen serish te partneri i tyre.


5. Keqtrajtimi

Nese dikush keqtrajton partnerin, instikti i pare eshte qe te largohet sa me pare prej tij ose prej saj. Por ndonjehere nuk eshte edhe aq e lehte, pasi jane femijet ne mes. Keshtu qe njeriu i keqtrajtuar rend drejt nje tjeter lidhje te re me nje person qe e trajton mire.


6. Hakmarrja

Eshte shume e thjeshte, nese ndihen te tradhtuar, tradhtojne. Nese ne menyre te vazhdueshme ka tradhti, nuk ndodh gje tjeter vecse nje rremuje ne marredhenie.

7. A jane ende terheqes?

Kur partneret jane ne nje lidhje te gjate, ndonjehere pyesin veten nese jane ende terheqes per syte e seksit tjeter. Fakti i te mosqenurit single, i ben te mendojne se kane humbur dicka nga sensualiteti i tyre.


8. Tensioni

Ka njerez qe e shijojne tradhtine dhe i duket sikur po jetojne ne aksion: Rrezikojne te kapen mat, rendin ne menyre sekrete dhe pelqejne romancen sekrete.


9. Nuk e konsiderojne aspak tradhti edhe pse per te tjeret eshte

Kjo varet nga menyra e te konceptuarit. Per disa persona tradhti eshte nese del me dike me shume se kater here, per te tjere me shume se dy...e keshtu ka nje mal me justifikime per ate qe (s') quhet tradhti.

Top Channel

0 commenti:

Copyright © 2008 - 2011 Adult Albania - is proudly powered by Blogger
Smashing Magazine - Design Disease - Blog and Web - Dilectio Blogger Template