A je i lodhur, zemer?

A je i lodhur, zemer?
Merzitur valle pse rri?
Mbeshtet koken tek une
Po deshe edhe fli.

Une ne heshtje do te pres,
Qe endrren te mbarosh
Kam shume gjera per te te thene
Po e di, s'do me degjosh.

Ti do endesh neper pyje,
Ne fusha pambarim
Do kerkosh boten mbare
E do zgjohesh ne preherin tim.

shpirti im qe rrin i heshtur

shpirti im qe rrin i heshtur
ngrihe koken me veshtro
nese un te ngjaj e vdekur
jeten tende ma dhuro

Nje dit kur do te zgjohesh

Nje dit kur do te zgjohesh mos ilaj syt me lot dikush do te tregoj se nuk jam ne ket bot mos pyet si vdiqa mospyet sijetova por pyet per ditet qe pa ty i kalova..

Thirre emrin tim

Thirre emrin tim
kur,etje ti te kesh
do te dergoj lotet e mi
qe lageshti ne buze te ndjesh

Zemren ma shkaterrove...

Zemren ma shkaterrove...
shpirtin ma dogje...
skam me fuqi te jetoj pa ty...
pa ty do te jem e vdekur.

Jetoj e harruar ne mes te kesaj bote...

Jetoj e harruar ne mes
te kesaj bote...
Valle mos me mallkoj
dashuria jote???

Nese me ndodh nje dite te me varin

Nese me ndodh nje dite te me varin
e jeten ahh te ma sosin
me flokun tend te ma bejne litarin
e mes gjinjve te tu te me varrosin

Meqe dukem po e leme

Meqe dukem po e leme qe jam e zgjuar se nuk dua te mburrem..

I love you now until I die.

I love you now until I die.
For I must love because I live.
And life in me is what you give.

E bukur nga larg

E bukur nga larg, por larg nga bukuria

Kur ti je prane ne jemi tre

Kur ti je prane ne jemi tre
une, ti dhe dashuria.
Kur ti largohesh ngelemi serisht tre
une, imazhi yt dhe vetmia.

Kur te filloje shiu

Kur te filloje shiu, dil perjashta dhe leri te te lagin pikat qe bien nga qielli...Jane puthjet e Dashurise, qe prej shume kohesh kam dashur te t'i fal!

Eshte e vertete qe nuk dime se c'kemi, para se ta humbasim, por eshte gjithashtue vertete qe nuk dinim se cfare na mungonte para se ta kishim.

Te dua, pa ditur si, kur dhe nga!

Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

Nje dite, hena me tha:

Nje dite, hena me tha: Nese, ai te ben te vuash, lere! Nuk i meriton lotet e tu! Dhe une iu pergjigja: "Ti do mundeshe dot ta lije qiellin tend te dashur"?

Belen pasion nudo

Te dasuhruar, shume pasion dhe mbi te gjitha pa asnje veshje ne trup... Keto foto qe na vine nga Maldive-t, ku nje Belen Rodriguez shume seksi se bashku me mbretin e paparacave Frabrizio Corona po shijojne pushime "alla" Adami dhe Eva. Mbas perqafime dhe ledhatime dhe momenteve "hot" si tregon revista Italiane "Novella 2000". Shume i dhene mbas Belenit dhe ambientit eros pa asnje "leck" ne trup mbreti i paparaceve nuk e ka vene re se disa koleg po e "spiunonin" nga shume afer...

Rio Ferdinand zbulon Francoise Boufhal

Rio Ferdinand dihet se eshte nje nga mbrojtesit me te mire ne bote, por pervec se di te mbroj mire ai ka dhe nuhatje per merkaton. Prova e aftesive te tij eshte vajza sexy Francoise Boufhal, e punesuar per te dalur ne revisten e tij online. Duket se per ti mbushur mendjen futbollistit te Manchesterit eshte thirja e modeles e cila i ka treguar historine e saj: "Askush nuk me merr ne pune, e kam gjoksin shume te madh per te punuar si modele". Dhe Rio me zemren e tij te mire i ka gjetur menjehere nje pune. Rio Ferdinand ka mbetur i mahnitur nga Francoise e cila si e tregoj dhe ajo vete eshte gjendur shpesh here pa pune per fajin e trupit te saj "shume te mbushur". "Nuk kam mundur te luaj ne teater dhe televizion sepse askush nuk donte te me provonte per faj te gjokseve te mia. Doja te beja modelen per veshjeve intimo por me eshte thene se e kisha gjoks shume te madh". Modelja nuk eshte demoralizuar edhe mbasi ka bere foto per revisten Maxim asaj i eshte propozuar te jete "la cover girl" e revistes te futbollistit.

Francoise c'mend webin...

Nuk i eshte dashur shume kohe per te fituar publikun ne internet. Francoise Boufhal vajza 20 vjecare per te cilen Rio Ferdinand ka zgjedhur si "cover girl" e revistes se tij online. Sapo kane dalur foto te reja te cilat jane gjithmone me provokuese dhe qe po c'mendin perdoruesit e netit. Dhe komentet e shumta te cilet i drejtohen 20 vjecares si "modeli perkfet i femres", por ka dhe te cilet e konsiderojne nje "mallkim" per bukurinj e saj...

Refuzova Maradonen se ishte i shkurter

Gemma Atkinson, modelja dhe aktorja britanike preferon meshkujt e gjate. Ajo ka treguar se ka refuzuar legjenden e futbollit boteror, Maradona, me motivin se ishte i shkurter. Atkinson u takua me Maradonen gjate nje ndeshjeje bamiresie futbolli dhe tregoi se ish-futbollisti e kishte mbushur me komplimenta. Megjithate, perpjekjet e argjentinasit refuzuan te kota, per shkak te gjatesise se tij.

"Ai me tha se kisha sy te bukur, por eshte kaq i shkurter, kaq i imet. E takova gjate ndeshjes dhe i kerkova nje foto dhe nje autograf. Ishte djale i kendshem, por shume i shkurter”, ka thene modelja. Pergjigjet e britanikes, qe me pare ka pasur lidhje me futbollistet Cristiano Ronaldo dhe Marcus Bent, erdhen gjate nje interviste te nje gazetari amerikan, qe e pyeti se cili ishte personi me i famshem qe ka refuzuar.

Para së gjithash është lajmi për anulimin e festës së madhe për 10 vjetorin e martesës që u hodh në erë në momentin e fundit. Më pas është Victoria e cila festoon ditëlindjen e vetme dhe më pas vijnë zërat për një tradhti. Në familjen Beckham është një krizë e zezë. Posh Spice kishte vendosur të festonte me bashkëshortin David, 10 vjetorin e martesës duke organizuar një mega party me mikeshat e saj hollivudiane, Jennifer Lopez, Eva Longoria, Katie Holmes dhe Heidi Klum. Në momentin e fundit Victoria anuloi gjithçka. Motivi: Tradhtia. David Beckham duket se është joshur nga modelja Mariann Fogarasy, hungareze 22 vjeç. Me të është njohur në ndeshjen e 22 Prillit që Milan luajti në Budapest.

Rihanna, foto nudo...

Kengetarja u eshte shtuar listes se personazheve VIP, fotot e te cileve jane perhapur online, edhe pse ka dyshime per autenticitetin e fotove. Behet fjale per gjashte foto te shkrepura nga vete kengetarja, te postuara vetem nje dite me pare ne internet. Ne dy prej tyre shihet qarte Rihanna duke u zhveshur perpara kamerave ne banjen e nje suite te nje hoteli luksoz, por ne fotot e tjera shfaqen vetem pjese te trupit te nje vajze te zhveshur. Fotot u publikuan fillimisht ne Imagehaven.net, qe gati u bllokua nga klikimet e shumta te fansave, per fotot e skandalit.

Dyshohet se kengetarja ka nxjerre veten ne “London Hotel” ne West Hollywood, ku ajo ka qendruar me ish-te dashurin Chris Brown. Rihana shfaqet ne njeren nga fotot perballe nje pasqyre, ku shkruhej: Te dua Robin, me mungon”. Emri i vertete i 21-vjecares nga Barbadosi eshte Robyn Fenty. Ne nje tjeter foto, shfaqet ish-i dashuri Chris Brown me te mbathura ne koke. Nuk dihet si fotot kane perfunduar ne internet.

Sex party per Michael Phelps

Michael Phelps kampion jo vetem ne uje por edhe ne shtrat. Pas fotove te publikuara ku vinte i kapur ne grack duke pire mariuhane, multikampioni olimpik i notit bene serisht te flitet per te per nje histori vertet te 'zjarrt'. Per ta bere te ditur me me shum hollesi eshte Theresa White, striptiste e Baltimores, ne Maryland, ne te perjavshmen angleze te skandaleve "News of te the world". Brunja ka treguar qe ka bere sex me Phelps dhe me nje vajze tjeter per 3 ore te mira.

"Michaell erdhi ne lokalin ku un punoja, me disa miq" thotë Theresa"ishin atje per disa ore, mua me pelqente edhe pse ishte arrogant me me vajzat. Me tha qe i pelqenin vajzat e shkrurtra. une jam 1.52 dhe mendoja qe ishte e cuditshme si gje pasi ai eshte shume i gjate. Filluam te benim lojra me akullin ndersa pinim. "Historia behet akoma edhe me e nxehte kur "muhabeti' kalon treshe.


Pas asaj here Phelps ka shkuar ta takoj akoma edhe me shpesh Theresen ne lokalin ku ajo punonte, dy ose tre her ne jave nga nentori ne dhjetor. "Mbas vitit te ri jemi takuar pak here" e ka mbyllur Theresa"NUk shikoja nje te ardhme mes nesh, e ema e tij nuk do e kishte pranuar kurre"

Danielle Lloyd zhveshur ne Nuts

Danielle Lloyd perseri nudo ne revisten Nuts. Modelja me famen se ka flirtuar me gjysmen futbollisteve te kampionatit anglez deri ne piken qe mediat angleze i kane ngjitur pseudonimin "serial Wag". 26 vjecarja nga Liverpool e cila per momentin eshte e lidhur me futbollistin 20 vjecar te Tottenham, Jamie O'Hara, perseri ka bere te flitet per te se ka nxjerr nje sexy-biografia shume "hot" ku tregon se si jane sjelljet e fubollisteve anglez ne shrat...

Modlja angleze gjithashtu edhe ish-lepurushe e revistes Playboy, ka treguar se e shikon futbollin si nje sport shume sexy, duhet te jete per kete qe bukuroshja angleze ne moshen 24 vjecare ka ne listen e saj futbollista si Jermain Defoe a Marcus Bent, a Teddy Sheringham a Babel... Por jo vetem futboll: modelja sexy ka pasur nje flirt edhe me Lewis Hamilton.

Danielle tregon se eshte gjithmone e lidhur nga afer me boten e sportit, nese eshte ne fush ose ne piste pak rendesi ka, Daniella fal trupit te saj bombastik arrin te bej "fush dhe piste" zemrat e tyre me nje thjeshtesi gati gati turperuese...

Mariann rrefen historine me Beckham

Pas zerave per nje aventure te shkurter te David Beckham me modelen hungareze Mariann Fogarasy qe ka krijuar tension dhe percarje ne familjen me te njohur angleze, vjen edhe deklarata e femres qe mendohet se i pushtoi zemren futbollistit. “E njoha gjate ndeshjes qe Milan luajti me nje skuader hungareze. I dhashe numrin tim dhe ai me telefonoi”, shprehet Fogarasy ne nje interviste per revisten italiane “Chi”. Ne vijim, ajo vazhdon rrefimin, duke nxjerre ne shesh historine me futbollistin sex-symbol. “U takuam pasi biseduam pak dhe ai me dha nje puthje. Me pas me pershendeti dhe me tha se do shiheshim serish. Dy jave me pare erdha ne Milano sepse ai me telefonoi”, vijon modelja hungareze. Kjo interviste hedh poshte pergenjeshtrimin qe i beri Victoria kesaj historie, e cila hodhi poshte zerat per nje flirt mes David dhe modeles ne fjale.

Kim Kardashain lojtare sexy

Kim Kardashian mbasi eshte bere protagoniste ne revistat "Roze" si "Playboy" ose "GQ", tani c'mend publikun ne plazhin e Miamit. Bukuroshja e cila eshte e fejuara e kampionit ne Football Amerikan Reggie Bush, ven ne dukje trupin e saj te mrekullueshem duke nisur te luaj ne buze te detit. Bukuroshja Kim kur u intervistua nga "Daily Mail" dhe e pyetur per linjat e saj perfekte ajo i eshte pergjigjur: "Gjithcka merite e nenes natyre..."

Rosaria Cannavò fiton titullin ne Itali

Ne fushe ka fituar Interi, por persa i perket tifozeve speciale, qe shkojne ne stadiumet e Italis, sipas nje sondazhi te bere nga "Sportmediaset" fiton Rosaria Cannavò. E dashura seksi e Kristian Panucit ka mund te gjitha konkurrentet e saj, duke fituar plot 24% te votave te publikut. Bukuroshja Rosaria, imazhi i "Sky Meteo 24", ka mposhtur edhe femra shume te bukura te kalibrit te zonjes Figo, e cila eshte renditur e dyta. E treta eshte pozicionuar bukuroshja Elena Santareli, qe ne muajn korrik do te beje baba Bernardo Korradin. Keshtu pra fiton Italia, pjeserisht Roma, fale edhe lidhjes me ngjyrat verdhekuqe, por mbi te gjitha fiton bukuria mesdhetare. Ish-velina e "Striscia la Notizia" me format tejet joshese u pelqen te gjithve, keshtu qe pse te mos e kurorezojme si mbreteresha e kampionatit Italian!?

Masturbation Nation 4 (2009)

RELEASE.DATE___2009
PROD..YEAR_____2009
SOURCE_________NTSC
AUDIO.BITRATE__128 kbit/s
VIDEO.BITRATE__791 kbit/s
COMPANY________Evolution
RUNNING.TIME___1h44m04s
CODEC__________XviD
GENRE__________Solo, Masturbation
Studio_________Tom Byron Pictures

Aktoret: Brandi Love, Brittany O`connell, Chloe, Davia Ardell, Devon Lee, Janet Mason, Julia Ann, Kayla Synz, Kelly Nichols, Lola Martin, Melissa Monet, Mika Tan, Monique Fuentes, Rachel Luv, Raquel Devine, Shayla LaVeaux, Sheila Marie, Stephanie Swift, Teri Weigel, Vannah Sterling, These ladies take things into their own hands. There`s nothing like a little self-stimulation to satisfy yourself! See these MILFs getting off!

=====Screens=====Code:
*********Disc 1*************

http://rapidshare.com/files/287799406/ss34_FdsfsdfsdCD1.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/287799342/ss34_FdsfsdfsdCD1.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/287799987/ss34_FdsfsdfsdCD1.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/287800405/ss34_FdsfsdfsdCD1.part4.rar.html


***Netload & Hotfile interchangable 400mb links.***

http://netload.in/dateiQB2ncz3NiW/ss34_FdsfsdfsdCD1.part2.rar.htm
http://netload.in/dateiPJLv65uAof/ss34_FdsfsdfsdCD1.part1.rar.htm
or
http://hotfile.com/dl/14014349/34a1d7c/ss34_FdsfsdfsdCD1.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/14014353/6b932e5/ss34_FdsfsdfsdCD1.part2.rar.htmlPassword: orginal


Code:
*********Disc 2*************

http://rapidshare.com/files/287801731/ss34_FdsfsdfsdCD2.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/287802228/ss34_FdsfsdfsdCD2.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/287801924/ss34_FdsfsdfsdCD2.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/287801205/ss34_FdsfsdfsdCD2.part4.rar.html


***Netload & Hotfile interchangable 400mb links.***

http://netload.in/dateiEo5onYpzaw/ss34_FdsfsdfsdCD2.part2.rar.htm
http://netload.in/dateizkDJhGTpXc/ss34_FdsfsdfsdCD2.part1.rar.htm
or
http://hotfile.com/dl/14014713/694e84e/ss34_FdsfsdfsdCD2.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/14014733/feee62e/ss34_FdsfsdfsdCD2.part2.rar.html

Sophie Reade c'mendur pas C.Ronaldos

Difekti vetem eshte qe ai luan per Manchester United, per te tjerat Cristiano Ronaldo eshte burri ideal per mua. Modelja bionde Angleze Sophie Reade, biondia seksi e cila sapo ka dal nga nje edicion te Big Brother, leshon mesazhin e saj per Cristiano Ronaldon... Asi Portugez eshte vene ne shenjester nga modelja premtuese Sophie si "Burri i endrrave". Por ka nje problem, nga rivaliteti fubollistik sepse Sophie, ne fak eshte tifoze e zjarrte e Liverpool dhe gjithcka qe perfaqeson Manchester United per ate eshte "zjarr" ne syt e saj...

Problem i cili kalohet per seksi-modelen shume e terhequr nga trupi atletik i "Topit te Arte" edhe se ajo eshte e bindur se Cristiano eshte Spanjoll. "Ka pamjen tipike terheqese te nje Spanjolli dhe eshte atletik, prandaj jam e sigurte qe nuk duhet te merakosem se ndoshta mund te mbaj presionin ne momentin me te bukur..." Dhe Cristiano Ronaldo qe bukuris femerore nuk i thote dote jo, eshte paralajmeruar. Ne gjurmet e ti eshte nje bionde e "c'mendur"...

Zonja Briatore, e cliret ne plazh

Erdhi koha e plazhit dhe rrezet e para te diellit per nxirje te lekures. Dhe mes pushueseve dalin topless vajza dhe gra, VIP ose jo. Keshtu zonja Briatore, Elisabeta Gregoraci gjate nje shetitje me barke ne gjirin e Tropea-s me prinderit dhe motren nuk ka hezituar po ka bere banjo dielli vetem me pjesen e poshtme te rrobe banjove. Paparacet gjithnje jane te pranishem, ndaj sa hap e mbyll syte realizuan fotot, disa prej te cilave u publikuan nga "Vanity Fair". Elisabetta, edhe pse thote se nuk i le gje mangut vetes ne ushqim, ka nje trup fantastik...me siguri mrekulli e metabolizmit.

Lilly Allen, topless ne revisten i-D

Lilly Allen nuk i ka rezistuar dot tundimit per te pozuar gjysme-nudo. Kengetarja britanike e muzikes pop duket se ka nje alergji natyrore per veshjet intime, pasi nje topless ne plazh pasohet me nje tjeter ne kopertinen e revistes "i-D Magazine". Ajo ka ndjekur nje stil te perafert me ate te modeles Kate Moss per te rezlizuar fotot e thjeshta por mjaft domethenese. Nderkohe, persa i perket fushes se muzikes, Allen i ka vene punet ne vije pasi albumi i saj i fundit vazhdon te ece shume mire, ndersa kenga me e fundit "It's Not Fair" eshte kthyer ne nje hit veror.

Fox Toples...

Tani mund t'a kuptojme shume me mire pse Megan Fox u zgjodh "Femra me seksi ne bote". Pa asnje nderhyrje Photoshopi apo truke te tjera si keto zonjusha Fox tregon ate qe ajo ka me te mire. Ne te gjithe shkelqimin .... dhe me thene te drejten FOXY! Jo me kot eshte endrra e 90% te burrave ne bote. A ka ndokush dyshime per kete?!

Kardashian gjysmë e zhveshur në Twitter

Një gjë është e sigurt Kim Kardashiamn nuk është një vajzë që vuan nga respekti për vetën. Para së gjithash, ka aq shumë njerëz qela saqë të dërgojnë fotografi gjysmë të zhveshura të vetvetes nëpër internet – sidomos në faqet që vizitohen. E veshur në tesha të brendshme, Kim ka postuar një foto private në faqen Twitter. Duket se kjo foto ka kënaqur fansat e saj të cilët e kanë komentuar shumë fotografinë e Kim-it.

Por diçka që mund të jetë e kënaqshme për një femër, mund të jetë e ... Si të veprosh në këto raste? Është e rëndësishme që të realizosh një ... gjatë një raporti, por edhe në momente të ndryshme, në mënyrë që ajo të ... të transmetueshme seksualisht vazhdon të mbetet pengesa kryesore në zhvillimin e seksit oral. ...

Çfarë ndodh me partnerin e tradhtuar?

Një shprehje franceze thotë: “Zot, të lutem bëj që gruaja të mos më tradhtojë, por edhe po më tradhtoi, bëj që të mos e marr vesh, por edhe po e mora vesh, bëj që të mos e besoj”.

Tradhtia shkatërron vetëbesimin, vetëvlerësimin, besimin të partneri apo të tjerë, ëndrrat, shpresat, dëshirat, etj. Tradhtia shkakton krizë për identitetin personal dhe atë seksual. I tradhtuari vë në dyshim gjithçka, që ai/ajo ka menduar si të rëndësishme, joshëse apo tërheqëse te vetja. Tradhtia si pasojë e humbjes së vetëvlerësimit dhe vetëbesimit shkakton shok, zemërim, indiferencë apo dhimbje ekstreme, ankth, tërheqje emocionale dhe shoqërore, rënie të dëshirës seksuale, ndryshim të regjimit ditor, etj. Pra zhgënjimet emocionale mund të ndikojnë mbi shëndet duke krijuar stres, depresion apo rënie të përgjithshme të imunitetit, që e bën individin më të predispozuar ndaj sëmundjeve.

Meshkujt e përjetojnë tradhtinë si fyerje ndaj virilitetit apo egos së tyre mashkullore, ndërsa femrat përveç fyerjes, kryesisht e përjetojnë tradhtinë si humbje të sigurisë, dashurisë, vetëvlerësimit (qoftë fizik apo intelektual) apo edhe statusit social, personal.

Tradhtia e largon vëmendjen nga partneri dhe marrëdhënia aktuale. Kur tradhton, nuk mund të përkushtohesh njësoj në marrëdhënie si më parë. Tradhtia krijon një trekëndësh, që ushtron presion të trajtohet si i barasvlershëm. Tensioni bën që vëmendja, përkushtimi, kënaqësia që merret nga marrëdhënia nuk mund të jenë më njësoj. Humbja e vëmendjes sjell rënien e cilësisë së marrëdhënies, e cila sjell pakënaqësi. Kjo pakënaqësi interpretohet si mungesë dëshire për të qëndruar me partnerin dhe rrit justifikimin për ta tradhtuar. I gjithë ky skenar kthehet në një rreth vicioz, i cili është vështirë të ndërpritet nëse çifti nuk bën përpjekjet e duhura në kohën e duhur.

Xhemi Shehu

Xhemi Shehu

Shkarikoje Videon KETU

FILM SEXY SHQIP: RAGIPI

FILM SEXY SHQIP: RAGIPIFILMI I PARE EROTIKO-PORNOGRAFIK SHQIPTAR - RAGIPI.
ESHTE NJE VIDEOINCZIM I DOBET, I FORMATIT VHS, POR I MIRE PER TU SHIKUAR.

SHKARKONI FILMIN E PARE EROTIK SHQIPTAR, RAGIPIN KETU:

http://uploaded.to/?id=574d46

SUGJERIM:

JU DUHET TE KENI TE INSTALUAR NE KOMPJUTERIN TUAJ, PROGRAMIN REAL PLAYER PER TE PA KETE FILM. NESE NUK E KENI KETE PROGRAM, SHKARKONI KETU

Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat

Nuk është e vërtetë që 20 dhe 30-vjeçaret janë më seksi se femrat mbi 40 vjeç. Më të rejat në moshë? Të papjekura dhe shumë të rrëmbyera, thjesht i trembin meshkujt. Por cilat janë veçoritë dhe karakteristikat e femrave me moshë mbi 40 vjeç? Pse ato preferohen nga meshkujt e pothuajse të gjitha moshave? Sepse ato janë sensuale dhe eksperte. Femrat që arrijnë të bëjnë për vete një mashkull janë ato mbi 40 vjeç, sensuale, të ëmbla dhe eksperte të artit të dashurisë dhe lojërave erotike. Ky është edhe përfundimi i një sonazhi të kryer kohët e fundit mes meshkujve të ndryshëm. Në preferencat e tyre përjashtohen vajzat elegante “pa tru” dhe lolitat të cilat mendojnë se joshin edhe thjesht me një lëvizje të lehtë të qerpikëve. Mbretëreshat e vërteta janë 40 vjeçaret seksi, që sipas një ndër dy të intervistuarve, ato janë më interesante dhe joshëse se 20 apo 30-vjeçaret. Rreth 39 për qind e meshkujve deklarojnë se zonjat “në moshë” janë shumë më tërheqëse se vajzat e lindura në vitet 80’ ose më vonë. Pra në këtë mënyrë jo vetëm meshkujt e pjekur dhe inteligjentë janë të aftë të luftojnë me kohën për të qenë më tërheqës se më parë.

Eksperienca Seksuale

Jemi lindur prej mishi e prej gjaku
shpirtin ne kasaforte e kemi flakur
jetojme e shume degjojme
por jo gjithcka provojme
kaq e forte eshte kjo ndjesi
sa shpirti jone nuk gjen qetesi
kemi deshira e mjaft epsh
por serisht shpirti hesht
permbajta behet dicka kronike
te prekesh apo jo quhet dicka epileptike
keshtu funksionon kjo bote hipokrite
mishi dhe shpirti jane dy bote mitike

Vitet e fundit tradhtia konsiderohet si një ndër arsyet kryesore të divorcit. Megjithëse në shumë vende ajo zë edhe vendin e parë, në Shqipëri renditet e dyta pas divorcit për arsye të ndryshimeve në karakter dhe temperamentin e partnerëve. Por, gjithashtu, shumë prej nesh janë dëshmitarë apo kanë dëgjuar edhe raste që megjithëse partneri ka tradhtuar, çifti nuk është ndarë, por ka vazhduar të qëndrojë bashkë.

Si rrjedhim, nuk mund të japim një përgjigje të saktë dhe përfundimtare nëse tradhtia e çon apo jo çiftin në divorc. Sigurisht, do të ishte më mirë që tradhtia të mos ndodhte, në të kundërt, nëse çifti do ta vazhdojë apo jo marrëdhënien, varet nga një sërë faktorësh personalë, shoqërorë apo kulturorë.

Tradhtia përjetohet nga individi në një mënyrë shumë subjektive dhe unike që lidhet me personalitetin, të shkuarën dhe eksperiencat personale, vlerën që i jep marrëdhënies aktuale dhe sigurisht dashurinë që vazhdon të ndjejë apo jo për partnerin, por edhe nga shoqëria që rrethohet, mjedisi ku është rritur e jeton, profesioni, si dhe kultura që ka.

Dy shqiptare në "haremin" e Berlusconit

Kryeministri kavalier i Italisë e ka një "oborr" të vetin me femra ku bëjnë pjesë edhe dy femra nga vendi i Shqipeve, që nuk i ndahet në asnjë festë, sidomos atyre të organizuara me ndërrimin e viteve. Vajzave të reja u janë dhuruar bizhuteri, u janë paguar shpenzimet dhe poashtu kanë drekuar me kryeministrin Silvio Berlusconi.

Tradita e rekrutimit të vajzave, modeleve dhe aktorëve të bukura për të marrë pjesë në ahengjet private të kryeministrit italian Silvio Berlusconi kësaj radhe i ka kaluar brigjet e Adriatikut duke ftuar 2 bukuroshe “albanese” fituese të konkursit ‘Miss Albania’ në Itali raporton e përditshmja tiranase Shqip duke cituar javoren italiane L’Espresso.

Por kryeministri kavalier i Italisë e ka një "oborr" të vetin me femra ku bëjnë pjesë edhe dy femra nga vendi i Shqipeve, që nuk i ndahet në asnjë festë, sidomos atyre të organizuara me ndërrimin e viteve.

Vitin që shkoi, shkruan javorja L‘Espresso, numri i vajzave pjesëmarrëse në festën e fundvitit ishte 50 vajza të moshës 20 dhe 30 vjeçe të cilat kanë udhëtuar me avionë privatë drejt vilës La Certosa e cila ndodhet në pronësi të sharmerit Berlusconi.

Vajzave të reja u janë dhuruar bizhuteri, u janë paguar shpenzimet dhe poashtu kanë drekuar me kryeministrin Silvio Berlusconi.

Pas drekës radha i ka ardhur "kursit të politikës", në pritje për të vijuar me shopping në qendrat tregtare të bregdetit italian, me shpenzimet e të zotit të shtëpisë. Dita mbyllet me darkën tradicionale dhe fishekzjarrët e shumtë.

Vajzat qeshin dhe argëtohen. Shumica prej tyre e shikon këtë pjesëmarrje si punë. Mes 50 të ftuarave në vilën "La Certosa", të paktën 20 prej tyre e kanë të garantuar një shumë të përditshme që shkon deri në 1, 500 euro.

Eksperienca Seksuale

Eksperiencat Tona Seksuale, sa te Mira e sa te Keqija jane Ato dhe sa na Sherbejne...!?

Shumica prej nesh ketu, kane qene, jane te lidhur, apo jane konkretisht ne nje lidhje shume serioze sic eshte martesa. Shumica jone mendoj se ka patur te pakten nje eksperience seksuale (kur them nje, dmth te pakten kane bere seks me nje person). Atehere si te rritur e adulte, por edhe te rinj (njekohesisht) qe jemi, te japim mendimet tona rreth eksperiencave seksuale qe mund te kemi patur. Nuk dua qe tema te bastardohet apo te behet teper grafike, nuk po ju kerkoj detaje se sa eksperienca kini patur, me ke i keni patur dhe si kane qene ato. Po ju pyes me poshte, atehere:

Sa e rendesishme eshte Eksperienca Seksuale ne jete, PERPARA se te martoheni?! Dhe rrjedhimisht, eshte seksi i nevojshem, i domosdoshem dhe i kerkuar perpara marteses apo asaj lidhjes shume serioze sic eshte fejesa dhe bashke-jetesa?! Po apo Jo dhe PSE?!

Sa Eksperience/a Seksuale duhet te kete njeriu perpara se te gjeje shokun/shoqen e jetes?!

Sa te dobishme jane Eksperiencat Seksuale te Njeriut dhe sa NUK jane?!

C'fare gjerash ne pergjithesi ju kane mesuar Eksperiencat Seksuale qe kini patur deri me sot?!

A ju kane bere keto Eksperienca me te zotet (jo vetem ne shtrat, por edhe) ne jeten tuaj ne pergjithesi?!

C'fare ideje apo konkluzioni final kini marre nga Eksperiencat tuaja Seksuale?!

Dhe, se fundi: Sa kane ndikuar keto eksperienca tek te qenit ky/kjo qe jeni sot, dhe sesi i shikoni/perceptoni gjerat sot?!

Rivalja e Katy Perry dhe nje nga kengetaret me te preferuara te momentit, Lady GaGa ka fituar te drejten per te pozuar ne faqen e pare te revistes prestigjoze “Rolling Stone” ku rrefen edhe per jeten e saj private.


Rivalja e Katy Perry dhe nje nga kengetaret me te preferuara te momentit, Lady GaGa ka fituar te drejten per te pozuar ne faqen e pare te revistes prestigjoze “Rolling Stone” ku rrefen edhe per jeten e saj private.

“Nuk me pelqen kur me krahasojne me kolege te tjera. Po perpiqem t’u bej njerezve te kuptojne se te jesh seksi nuk eshte si e mendojne”, shprehet kengetarja. Ne vijim, ajo shprehet se kur i erdhi oferta per te pozuar tek revista, nuk e besoi.

“Gati sa nuk po qaja nga lumturia. Jam pak e cuditshme dhe te them te drejten, cmendem kur nuk punoj”, thekson kengetarja e albumit te famshem “The Fame”.

Para pak kohesh ajo i dha fund lidhjes me basistin e muzikes heavy metal, Luke, por ajo rrefen se tashme ka nje terheqje te madhe ndaj femrave. Lady GaGa pohon gjithashtu se biseksualiteti i saj i corienton meshkujt qe e njohin.

Pse tradhtojmë!!!

Nëse partneri që tradhtohet vendos të rikthehet në marrëdhënie, duhet që përveç shqyrtimit të përgjegjësisë së partnerit, të shqyrtojë edhe përgjegjësitë e tij. Kur i tradhtuari bën sikur e fal, por realisht nuk e fal partnerin, apo kur ndërmerr herë rolin e viktimës, herë të superiorit, atëherë çifti do ta ketë të vështirë të vazhdojë marrëdhënien. Nëse, përkundrazi, çifti diskuton pasojat që tradhtia ka lënë mes tyre si dhe mënyrën se si mund t'i kalojnë ato, kjo mund t'i hapë rrugë një rifillimi të mbarë të marrëdhënies. Mbi të gjitha, ata duhet të përpiqen të japin dhe të rifitojnë besimin dhe sigurinë mes tyre dhe jo të keqtrajtojnë apo të mbajnë mëri njëri-tjetrin. Në raste të tilla fjalët mund të shkaktojnë lëndime të mëtejshme që mund të çojnë në ndarje përfundimtare. Ata duhet të përpiqen t'i shfaqin afeksion të vazhdueshëm dhe reciprok njëri-tjetrit, pasi vetëm kështu mund t'i kapërcejnë vështirësitë që sjell përballimi i situatës së re pas tradhtisë.

Megjithatë, duhet të kemi parasysh se edhe pas vendimit për të rifilluar marrëdhënien, partneri i tradhtuar mund ta ketë të vështirë të falë dhe çifti mund të bjerë në përsëritje të gabimeve të mëparshme, gjë që mund ta shkatërrojë përfundimisht marrëdhënien. Përballimi i situatës së re lidhet shumë jo vetëm me aftësitë e çiftit për të qenë pranë dhe ndihmuar njëri-tjetrin, por edhe me aftësitë individuale të secilit partner për të kuptuar, për të pranuar, për të falur dhe për të krijuar një marrëdhënie të re më të mirë se e mëparshmja.

Tuna me të dashurin në plazhin e Golemit

Plazhi i Golemit këtë radhë ka pasur rastin të mirëpresë bukuroshen nga Shkupi e cila ka shijuar rrezet e diellit aty. Këngëtarja shihet se është e dashuruar marrëzisht dhe si duket ka gjetur princin e ëndrrave të saj pasi nuk ngurron të shfaqet në vende publike me të.
Zmadho


E stërngarkuar nga puna ashtu siç theksoi në një intervistë më herët për “Panorama plus”, Tuna gjen kohë edhe për shëtitje.

Obligimet e shumta rreth studimeve dhe relacioni Shkup-Selanik, i’a pamundësonin relaksimin por me mbarimin e tyre, bukuroshja fillon të argëtohet dhe të çlodhet nga stresi.Ka zgjedhur Golemin për të larguar nga vetja lodhjen që e ndjente tash e sa kohë. Këto ditë ajo publikoi videon më të re në bashkëpunim me Viganin me titull “E boj nxehtë”.

“Videoklipi është xhiruar në Shkup në një fabrikë shumë të vjetër dhe e ka realizuar me regjisorin e klipit të mëparshëm të këngës “Bileta”, Dejan Miliçeviç, ku ndër të tjerat cilësohet si video më mirë e realizuar deri më tani.Tuna aty duket shumë “hot” siç titullohet edhe vetë kënga.

Speciale e këtij videoklipi është edhe pjesëmarrja e kërcimtarëve nga grupi ”Energy team”, të cilët janë fitues të çmimit “Best hip hop dancers” në botë. Kënga dhe videoklipi publikohen si paralajmërim për albumin e tretë, i cili do të dalë në shitje së shpejti.

Por ajo nuk ka ngurruar të ndjejë suksesin e këngës jo duke kënduar në ndonjë mbrëmje muzikore gjatë fundjavave, por duke festuar nën shoqërinë e të dashurit në Golem të Durrësit.

Festa ka qenë private ku këngëtarja ka qenë së bashku me shoqërinë e Rilind Rekës. Plazhi i Golemit këtë radhë ka pasur rastin të mirëpresë bukuroshen nga Shkupi e cila ka shijuar rrezet e diellit aty.

Këngëtarja shihet se është e dashuruar marrëzisht dhe si duket ka gjetur princin e ëndrrave të saj pasi nuk ngurron të shfaqet në vendet të ndryshme përveç se në publik duke bërë kështu një zyrtarizim të lidhjes së saj.E veshur me një fustan të shkurtër, seksi me ngjyrë qielli, Tuna është fotografuar përkrah Rilindit në plazhin e Golemit.

40 vjeçaret më të preferuara

Cilat janë 40 vjeçaret më të preferuara nga meshkujt? A është bukuria një faktor i rëndësishëm në përzgjedhjen e tyre? Sigurisht që po! Por më i rëndësishëm është padyshim sensualiteti dhe sjellja prej femre joshëse. Ndër figurat më të njohura të botës së spektaklit dhe kinemasë përmenden: Xhenifer Aniston, Sheron Stoun, Demi Mur, Simona Ventura, Hall Beri, Kajli Minog, Monika Beluçi. Ato janë të suksesshme, të bukura, joshëse dhe me stil. Asgjë nuk mund t’i ndalë për të arritur objektivat në karrierë, por edhe në jetën private. Shpesh i shohim të shoqëruara me meshkuj më të rinj se vetja dhe pothuajse asnjëherë nuk jemi në gjendje të themi nëse ata rrinë më njëri-tjetrin për dashuri apo diçka tjetër. Një gjë është e sigurt: ato janë seksi dhe të siguta në veten e tyre.

Pop këngëtari nga Portoriko, Ricky Martin në një intervistë për ”TV Aqui” I pyetur nga gazetari për orientimin e tijë seksual që gjithmonë ka qenë objekt diskutimi, ka pranuar se ka dëshirë të jetë në shoqëri të femrave mirëpo edhe të meshkujve.
- Zemra ime mund ti përkasë ose një femre ose një mashkulli, ka deklaruar këngëtari 37 – vjeçar I cili famën e tijë e arriti me këngën ‘ La vida loca ‘.

Filmi i parë pornografik shqiptar.
Prishtinë, 1996.
Versionin e gjatë (dhe origjinal) mund ta shkarkoni më poshtë:

formati: Divx
madhësia: 700MB
1. Ragipi, pjesa1
2. Ragipi, pjesa2
3. Ragipi, pjesa3

Dashuria është si droga!

Të biesh në dashuri është njësoj si të humbasësh kontrollin e vetes. Tashmë këtë e konfirmon edhe një studim i realizuar nga një grup shkencëtarësh amerikanë.

Nuk është diçka e thjeshtë për t’u thënë, por dashuria ka të njëjtin efekt si droga, aq sa të bën të humbasësh kontrollin e vetes, të mendjes dhe të arsyes. Në fazën e parë të rënies në dashuri nuk ka më gjë tjetër në këtë botë përveç njeriut që dashurojmë.

Gjithkush do të donte të vinte në një farë mënyre në këtë lloj gjendjeje si të dehuri. Tashmë e dimë që të gjitha ndjenjat drejtohen nga truri, ashtu edhe rënia në dashuri. Studiuesit e trurit kanë matur përmes tomografisë kompjuterike veprimtarinë e trurit të njerëzve të rënë në dashuri.

Rezultati vjen pas analizës së 2500 imazheve të trurit të 17 studentëve që janë përfshirë në një marrëdhënie të re dashurie. Grupi i shkencëtarëve ka krijuar një hartë të ndryshimit të fluksit të gjakut dhe disa pjesë të trurit që prodhojnë ose marrin dopaminë, një substancë që hyn në sistemin e qarkullimit të gjakut kur dëshirohet apo pritet diçka në shkëmbim.

Rezultati ishte i qartë: me të rënit në dashuri rritet edhe prodhimi i dopaminë, gjë që shkaktonte të njëjtat reagime dhe veprime të organizmin njësoj sikur njerëzit të ishin të uritur ose të etur duke pasuar me emocione të forta edhe më primitive që rriteshin progresivisht, ndërsa edhe marrëdhënia intensifikohej.

“Kur je i përfshirë i tëri në një dashuri të fortë romantike humbet kontrollin e vetes dhe bëhesh tërësisht irracional”, - pohon psikologu Fisher, duke shtuar se “kjo është edhe arsyeja se pse shumë herë bën edhe gjëra pa kuptim apo tërësisht absurde.

” Studimi i sjelljeve që e bëjnë një çift të qëndrueshëm është një nga tendencat më të fundit të fushave të kërkimeve të psikologjisë moderne. Rezultatet e marra prej tyre janë gjithnjë shumë interesante dhe zbardhin disi sjelljen e humanëve gjatë përjetimit të emocioneve të forta që lidhet kryesisht me dashurinë dhe procesin e rënies në dashuri dhe impulse të tjera që lidhen me të.

Kultura jonë maskiliste (por edhe të tjera) për vite me radhë ka krijuar mite se meshkujt tradhtojnë sepse janë më impulsivë, janë biologjikisht më të predispozuar apo tradhtojnë vetëm për seks. Kurse, për femrat mendohet që tradhtojnë me ndërgjegje, të bindura për atë që po bëjnë dhe tradhtojnë me zemër.

Më tej, kur çifti martohet, udhëzimet e mëtejshme që u jepen femrave janë: “Tani që u martove, do ta durosh burrin me gjithë të këqijat që ka”, “Për hir të fëmijëve falja gabimet që mund të bëjë se burrë është”. Ndërsa udhëzimet kryesore për meshkujt vërtiten rreth: “Edhe tani mblidh mendjen: s'ka më lart e poshtë”.

Këto mite, në mënyrë të drejtpërdrejtë ose tërthorazi, përcjellin mesazhin se tradhtia e meshkujve është më e tolerueshme dhe më pak e dënueshme, pasi gjoja ka një natyrë thellësisht biologjike dhe mashkulli ka “nevoja fizike” më të forta se femra. Kohët e fundit këtyre miteve u janë shtuar edhe mendësi të tjera si: një mashkull që nuk tradhton, nuk është një mashkull i vërtetë; është normale që mashkulli edhe mund të tradhtojë se është mashkull, prandaj edhe mund t'i falet etj.

Duket se morali dhe normat e vetë shoqërisë sonë janë bërë më tolerante dhe e marrin të mirëqenë tradhtinë mashkullore, e cila “ndëshkohet moralisht” më pak se ajo femërorja (mashkulli që tradhton shihet si i zoti, i aftë etj., kurse femra quhet e përdalë). Por, e gjithë kjo është thjesht mendësi e një shoqërie maskiliste që e shfaq seksin si ekskluzivitet të mashkullit, sipas së cilit mashkulli gëzon çdo lloj lirie, ndërsa femra jo. Kjo bën që arsyeja kryesore pse është rritur numri i femrave që tradhtojnë, të jetë edhe hakmarrja. Por a është i shëndetshëm psikologjikisht ky qëndrim?Ku ka Getoar ka dhe femra, dhe të mira jo dosido. Ja siç e shihni dhe në këto foto, ku reperi i njohur kosovar është i rrethuar nga balerinat shumë seksi të Tiranës, të cilat kanë kërcyer gjatë gjithë natës në diskon verore “La quercia”, një ambient shumë interesant ku këmbët shkelin direkt në rërë. Getoari ka qenë i ftuar të këndojë në këtë disko, që ndodhet në rruga e plazhit të Durrësit, dhe si gjithmonë ka bërë një performancë të shkëlqyer, ndërsa shumë ngjitur tij kërcenin balerinat bukuroshe. Këngëtari i grupit “Tingulli Trent”, mund të thuhet se bën një jetë midis Prishtinës dhe Tiranës, ku çdo muaj merr ftesa për koncerte dhe evenimente të ndryshme. Ai madje ka blerë dhe një shtëpi në Durrës, që më tepër se në dimër i duhet tani në verë ku përveç koncerteve bën dhe plazh për qejf. Për sa i përket femrave, ai e ka pohuar gjithmonë që e tërheqin vajzat e Tiranës. Jo pa qëllim bashkëpunimet e tij kryesore në klipe kanë qenë me disa nga këngëtaret më të kërkuara në treg për momentin duke filluar nga Çiljeta, Elvana, Soni Malaj, etj.

10 GJERAT QE MESHKUJT URREJNE NE KREVAT

Ky Artikull eshte per ju femra per gjerat qe duhet te menjanoni kur jeni me nje mashkull ne krevat pasi ata me te vertete qe i urrejne ato,Ja cilat jane:


1.Pergjat aktit seksual disa vajza nuk bejne asgje-vetem ndalojne dhe presin te vije kenaqesia qe ato prisnin,kjo eshte gjeja me e keqe qe ju mund te beni,djemte me te vertete e urrejne kete gje.Vajzat duhet te levizin edhe pse ne disa raste djemte mund te jen siper tyre.Pasi nje "Ndalese si e vdekur" mund tu sjellin djemve probleme seksuale por vetem nese ata duan qe tju japin kenaqesi gjat aktit ne rast te kundert kjo nuk do kishte rendesi.

2.Pothuajse cdo vajze eshte dakort qe ato gjat nje akti seksual duhet te puthen por edhe dicka kjo eshte e njejte edhe per djemte.Ata e adhurojne kur puthen nga vajzat,ne gjith trupin e tyre.kjo gje i ben ata te cmenden plotesisht.Nese ju doni qe te sfidoni nje djal ne shtrat,puthe ate,shijoje,luaj me te.

3.Disa Vajza me mendime te vjetra mendojne se Djali eshte ai qe duhet te kontrolloje gjithcka gjat nje akti seskual,po kjo eshte apsolutisht dicka e gabuar.Vajzat gjithashtu duhet te marrin kontrollin ne shtrat te na tregojne se duan te veprojne tani,te na tregojne se cfar duhet te bejme sepse tani ju jeni e vetmja qe i percakton rregullat,Un ju siguroj se mashkulli qe do keni perballe do te eksitohet dhe kenaqet jasht mase ne te tilla akte,Disa here ne na pelqen te jemi te kontrolluar.

4.Behuni teper te ndjeshme ndaj partnerit tuaj,vajzat pelqejne te ken nje djale te ndjeshem perkrah mundohuni te jeni te njejta per mashkullin qe keni perkrah ashtu si dhe ju doni qe te jete.Trupi jone eshte teper i ndjeshem dhe Vajza mundohuni ta beni ate aq te ndjeshem sa ju ben dhe ai.Ju Lutem mos u beni Egoiste.

5.Nese ju deshironi te merrni kenaqesi mos harroni tja jepni ate partnerit tuaj gjithashtu.Ne ndonjeher mendojme se goca qe kemi perkrah nuk do tja dije se cfar ne jemi duke ndjere ne ate moment.Ju vajza duhet te pyesni me shpesh"si e pelqen Ate?","si te ben kjo te ndjehesh?",bejani te ditur partnerit tuaj se ju interesoheni per ndjenjat e tij.Pyeteni nese po i pelqen kjo gje apo jo,Ne na pelqen te kemi vemendjen tuaj.

6.Mos na beni te ndjemi konfus-Disa vajza nuk i shfaqin ndjenjat e tyre gjat nje akti,kjo te krijon kunfuzion dhe te ben te mendojme se a ne te vertete po i pelqen goces qe kemi perkrah kjo gje apo jo.Mos u beni te turpshme por nxirrni pasthirrma,tregoni se cfar ndjeni,edhe ne qofte se e keni nga kenaqesia apo dhimbja,na lini te kuptojme perreth ndenjave tuaja ne ate moment.Kjo mund tju ndihmoje ju gjithashtu.

7.Mendoni se jeta juaj seksuale po behet paksa monotone dhe e pakenaqshme? ndermerr disa masa,Beje ate te re,Mos u beni te turpshme per ta surprizuar partnerin tuaj me veshje tuajat.Vishini ato dhe kerceni per te dhe do te shihni qe do e eksitoni dhe do e cmendni tej mase.Ne na pelqejne ngacmimet e vogla me rroba seksi dhe eksitohemi me "seksin ne distance".

8.Djemve nuk u pelqen kur Vajzat qe kane perkrah nuk shfaqin iniciative ner te bere seks dhe keshtu ndodh per vajzat "old fashion" dhe vajzat e turpshme,kurre mos veproni keshtu,ne nuk na pelqen,shfaqni interes pasi dhe ju vet do e ndjeni se do te jet me mire.Shfaqni partnerit tuaj se ju jeni e kenaqur qe po beni seks me te ,bejani te ditur qe jeni nje person normal dhe qe shfaq te gjitha deshirat e saj.

9.Disa vajza gjithmone pas aktit seksual ndryshojne menjehere dhe pendohen kjo verehet edhe nga veprimet e mevonshme qe kryejne si pershembull pastrojne veten e tyre,shkojne ne guxhine,lajne pjatat,pastrojne shtepine kur ka momente te mevonshme per ti ber keto veprime dhe jo ne minuten e pare pasi keni mbaruar aktin seksual.Folni me partnerin tuaj,per gjithcka qe kaluat dhe se jeni te lumtura,pasi mund te ket nje zhgenjim tek ne nese largoheni dhe nuk qendroni dhe na beni te mendojme se nuk ishte ne nivelin e duhur pasi e vetmja gje qe duam eshte te bejme qe ju te ndjeheni te lumtura.

10.Dhe rregulli i fundit per ju femra eshte "te folurit",neve djemve nuk na pelqen kur partneret flasin ne krevat pervec fjaleve te seksit qe mund te perdorin ose gjerave qe ato duan te bejne,Te Tjarat harrojini,mos flisni per gje tjeter,mos u mundoni te tu kujtoni dicka qe ju ka ber xheloze me pare,xhelozia eshte e papranueshme ne ato momente sepse ne demoralizohemi dhe nuk mund te vazhdojme te bejme ate cka mendojme se eshte me e mire vetem e vetem per tju kenaqur ju dhe per te fituar kenaqesi te tonen.menjanoni keto pyetje gjat aktit: "cfar do te bejme pas kesaj?" "prinderit mund te vijne nga momenti ne moment"(kjo situate eshte nese akti ndodh ne shtepine tuaj,nese nuk jeni te sigurta ateher propozoni vend tjeter) "me zgjuaj kur te mbarosh" "kjo eshte e gjitha" "a je aty" "a ke menduar ndonjeher per viagra" "(mos permend emer tjeter djali nese partneri juaj nuk quhet ashtu)

Shpresoj qe ju vajza tua vini veshin qofte dhe pak fare ketyre gjerave!!!!!!

Pse të shoqërohesh me një 40 vjeçare

1. Një femër 40-vjeçare nuk të zgjon në mes të natës për të të pyetur “Për çfarë po mendon?”. Asaj nuk i intereson aspak për cfarë mendon.
2. Nëse një femër mbi 40 vjeç nuk dëshiron të shohë një ndeshje futbolli, nuk do të të rrijë pranë për t’u ankuar. Në këtë rast ajo bën atë qe ka dëshirë të bëjë duke e bërë kohën të duket më interesante.
3. Femrat mbi 40 vjeç janë më dinjitoze. Shumë rralë mund të ndodhë të humbasin kontrollin gjatë një opere apo në mes të një restoranti të kushtueshëm. Sigurisht nuk hezitojë të të bëjnë të ndihesh keq, po në një mënyrë më dinjitoze.
4. Femrat me disa vjet më shumë janë të ndershme. Ato nuk të thonë kurrë që je idjot apo sillesh si i tillë. Me ato nuk të duhet të pyesesh veten shpesh se kush je në të vërtetë.
5. për çdo femër mbi 40 vjeç, elegante, të mrekullueshme, do të jetë gjithmonë një mashkull i cili në çdo moment kërkon mundësinë të flirtojë me një kamariere 20-vjeçare.

FREE SEX TV (24 ORË)

Nga Siti lupaland.com mund te shikoni rreth 50 kanale pornografik qe trasmetojne online filmat e fundit te pornografik, disa nga tipet e kanalet qe mund te shikoni jane: Porno TV Gratis, Anale, Aziatike, Me Kar te Madh, Zezake, Bionde, Pompime, Dopio, Gey, Seks ne Grup, Internazional, Latine, Lesbike, Naturale, Porno Stare, e shum te tjere...!

A mund të falet një tradhti?

Vështirë të jepet një përgjigje. Siç e përmenda më lart, përjetimi i tradhtisë është shumë personal e si i tillë, është i vetmi që përcakton të ardhmen e marrëdhënies. Secilit prej nesh i buron impulsivisht përgjigja nëse mund të falë apo jo tradhtinë, por pak nga ne e dinë se si do të reagojnë realisht nëse ajo ndodh vërtet. Shumë mund të mendojnë se nuk e falin kurrë, por mund të ndodhë e kundërta si dhe anasjelltas.

Megjithatë, të gjithë duhet të dimë që tradhtia kurrë nuk e forcon dashurinë dhe mbijetesën e marrëdhënies së një çifti. Tradhtia mund të falet, sepse dashuria për partnerin është shumë më e fortë sesa dëshira për ta braktisur atë; sepse janë fëmijët në mes; sepse nuk do të humbasësh sigurinë afektive, sociale dhe ekonomike që të jep marrëdhënia; sepse edhe ty të kanë falur dikur, por kurrë sepse harrohet apo sepse nuk të bën përshtypje dhe je indiferent ndaj saj.

Tradhtia shkakton gjithmonë një ridimensionim të marrëdhënies. Tradhtia dëmton integritetin personal, i cili sjell edhe dëmtimin e integritetit të marrëdhënies. Humbet besimi, qartësia, siguria, mbështetja, shtohen dyshimet etj., të cilat e ndryshojnë qëllimin primar të marrëdhënies dhe bëhen burim stresi, shqetësimi, ankthi, etj. Tradhtia tregon pamundësinë e individit për të krijuar një marrëdhënie të afërt me partnerin e zgjedhur - prandaj kërkohet zgjidhja diku tjetër. Tradhtia plotëson me shpejtësi boshllëqet momentale të marrëdhënies, por nuk i zgjidh problemet mes çiftit. Ajo zakonisht i shton ato.

Ja pse preferohet në 40 vjeçare

Pse një mashkull nuk preferon një 20 apo 30 vjeçare të freskët, por një 40 vjeçare me disa rrudha në fytyrë dhe trup jo aq të bukur? E thjeshtë, shpjegojnë të intervistuarit, femrat që kanë kaluar moshën 40-vjeçare janë më sensulale (për 52 për qind të meshkujve) dhe të interesuar ndaj meshkujve më të rinj ( rreth 38 për qind e meshkujve). Triumfimi i kësaj moshe ka të bëjë edhe me pavarësinë e pakontrolluar të të rejave, çka shkakton trembjen e meshkujve. Meshkujt në të vërtetë kanë mjaft arsye për të pëlqyer një femër në moshë dhe jo një tjetër më të re. Një vajzë në moshë të re në mjaft raste përpiqet të joshë, por pa sukses. Ajo duket false në sytë e atij që duhet të ishte viktima, duke mos pasur rezultatin e dëshiruar. Joshja sipas meshkujve ka të bëjë edhe me aftësinë për të mos rënë në vulgaritet. Kjo përgjithësisht është prirje e femrave në moshë të re. Një në dy meshkuj pohojnë se 40-vjeçaret e luajnë në mënyrë perfekte rolin e dashnores dhe 46 për qind e tyre do të dëshironin ta kishin përkrah një femër të tillë në raste të rëndësishme apo pritje. Një trend i kohëve të fundit ashtu siç duket qartë edhe te çiftet ndërkombëtarë të Hollivudit, si Demi Mor me Ashton Kutçer apo Sheron Stoun me Keis Dreifous shihet se përkrah yjeve 40-vjeçare është një i fejuar më i ri në moshë. Në këto sondazhe janë pyetur edhe femrat, 42 për qind e të cilave pranojnë se janë ziliqare lidhur me këtë fakt. Sekreti i femrave mbi 40 vjeç qëndron në faktin se vetëm ato mund të mendojnë seriozisht për kohën e humbur dhe pamundësinë për të rekuperuar vitet që ikin. Vetëm në këtë moshë femrat janë të vetëdijshme për vlerat e tyre, të cilat i kanë zbuluar me kalimin e viteve.

Së fundi ka dalë ne qarkullim dhe një video tepër eksplicite e balerinës dhe prezantueses se njohur Xhemi Shehu.Të gjitha arsyet pse tradhtojmë

Arsyet pse tradhtojmë janë po aq të ndryshme sa dhe arsyet pse dashurojmë dhe pse duam ata që duam. Femrat dhe meshkujt mund të tradhtojnë për arsye të njëjta, por mund të tradhtojnë edhe për arsye shumë specifike, që i përkasin gjinisë së tyre.

Si meshkujt edhe femrat mund të tradhtojnë sepse nuk provojnë më dashuri, ndjenjë, tërheqje mes tyre; për hakmarrje kundrejt partnerit (me partner do të nënkuptoj si femrat ashtu edhe meshkujt) që të ka poshtëruar apo që nuk të plotëson nevojat që ke; për të thyer monotoninë apo mërzinë e një marrëdhënieje rutinë; nga nevoja për t'u ndier joshës, tërheqës, i pëlqyer dhe i aftë seksualisht, nga mendimi se mund të gjesh ilaçin për të rregulluar mosfunksionimin e marrëdhënieve seksuale, nga humbja e kontrollit, nga dëshira për t'u shkëputur nga një marrëdhënie që nuk funksionon, etj.

Tradhtia ndodh edhe për arsye të tjera, si për të rifituar besimin përballë moshës, që po kalon dhe humbjes së mundësive, për pasojë të zhgënjimeve të vazhdueshme apo mungesa e paqes bashkëshortore apo edhe si pasojë e streseve në punë, kuriozitetit, dëshirës për “aventurë” etj.

Ka tradhti rastësore dhe thjesht mishtore (që zakonisht ndodhin nga humbja e kontrollit apo dëshira për të kaluar një gjendje jo të mirë psiko-emocionale), ka tradhti të zemrës, tradhti të vazhdueshme (me një person apo persona të ndryshëm) kronike apo akute etj.

Meshkujt tradhtojnë kryesisht për të rritur vetëvlerësimin e tyre dhe për t'i konfirmuar vetes virilitetin e tyre (të qenët maço), për t'u ndier më të gjallë e të fuqishëm apo për të shfryrë një agresivitet të thellë, të brendshëm, ndërsa femrat tradhtojnë kryesisht për të përmbushur nevojën për t'u dashur, për t'u ndier joshëse, të vlerësuara, për të marrë ngrohtësi, ëmbëlsi dhe për t'u ndier të lirshme dhe të shpenguara.

Sofia Santi Belle (2009)

Histori: "Sofia Santi: Belle" eshte e re, do të trajtojë erotik
nga Celeste festoi drejtor. Celeste
kombinon vajza mrekullueshëm me prodhimin yjor
vlerat për të krijuar një vizual stimuluese
përvojë, të cilat mund të përshkruhet si
"Belle". Nymphomaniac ekzotike ... Plot
DescriptionSophia Santi ka asnjë problem duke marrë n
çfarë ajo dëshiron nga shokët e sexy si Karlie n
Montana, Tiffany Brookes, Samantha Ryan, dhe n
Angie Savage. Pas fucking me vajzat e saj
sërë rrip-i, Sofia varros fytyrat e tyre
në pidhi e saj e ëmbël dhe të mban shtrënguar deri sa ajo
cums gjithë. Kimberly Kane, Lindsey livadhe,
dhe Kimberly kërko Kolë për cocks më i madh
ata mund të gjeni, dhe pastaj ata sensually qumësht
i thatë. "Sofia Santi: Belle" eshte bukur i çuditshëm
seksit.

Aktoret: Kimberly Kane, Samantha Ryan, Sofia Santi,
Lindsey livadhe, Tony de Sergio, Angie Savage,
Karlie Montana, Kimberly Kolë, Tiffany Brookes,
Tommy Gunn, Jerry

Shkarkoje:

http://rapidshare.com/files/265726893/starlets-ssbelle-cd1.avi.part1.rar
http://rapidshare.com/files/265725496/starlets-ssbelle-cd1.avi.part2.rar
http://rapidshare.com/files/265725525/starlets-ssbelle-cd1.avi.part3.rar
http://rapidshare.com/files/265726468/starlets-ssbelle-cd1.avi.part4.rar

http://rapidshare.com/files/265728104/starlets-ssbelle-cd2.avi.part1.rar
http://rapidshare.com/files/265725237/starlets-ssbelle-cd2.avi.part2.rar
http://rapidshare.com/files/265724072/starlets-ssbelle-cd2.avi.part3.rar
http://rapidshare.com/files/265727558/starlets-ssbelle-cd2.avi.part4.rar

Thenie Dashurie

- Me gishta po shkruaj atë çka kam në mendje që të tregojë, askënd për pos teje nuk e dashurojë !

- Më kujtohet dita kur të takova ty. Në zemrën time ndjeva ngrohtësinë e flakës që u ndez.
E ndiej edhe tash. Të dua.
Përgjithmon vetëm ty!!

- Më nxeht se në zjarr më shtrejt se liria, në shpirtin tim për ty qëndron dashuria.

- Mos e merr atë lule që ta falin brigjet po merre zemren time që ajo për ty digjet.

- Mos mendo se në ty nuk mendojë apo të harroj, vetëm ty të dashuroj!
Zemra ime rreh veç për ty se ty t'kam si dy sy!!

- Në zemren time është një bashqe,në atë bashqe gjindet një lule e ajo lule m’je ti !

- Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzeqeshje ajo që më fal ngrohtesi,
nëse s'ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra që si dha zemrës gojë!

- Nëse ti më don ma thuajë të vërtetën, s'do ta jap veç zemren por por ta jap dhe jetën.
Nëse ke zemër ndaje bashk me mua, nëse ke fjalë, më thuaj të dua!!

- Nuk di. Nuk njoh. Nuk dua të kuptoj. Nuk dua veç... të harroj!

- Nuk di shumë, por e di se ti je arsyeja pse unë jetoj. Kur ma dhurove dashurinë, më mësove se si duhet jetuar.

- Nuk e di ndryshe si ta përshkruaj këtë ndjenjë përveq me fjalët se,
kur unë jamë pranë teje thjesht fluturoj në lartësitë hyjnore dhe ndihem si krijesë më e pasur në botë.

- Një ditë më pyete: Kë dua më shumë?! Tu përgjigja: Jeten time. Ti ike duke qarë pa e ditur se ishe ti "Jeta ime" !!

- Oh po po, e imja do të jesh,duart e mija kanë me t'zhvesh...,
oh po po,unë veç një gjë e di, të gjithë do t'na kenë lakmi.

- Pa ty hëna nuk ka dritë,pa ty djelli nuk rrezit,pa ty jeta ime nuk ka kuptim se ty të dua ,
veç ty shpirti im !

- Puthja! Dy herë hyra sot ne dush, dy herë dola i tharë. Puthjen që më le në gushë nuk desha uji të ma marrë!!

Thenie Dashurie

- Digjem, përvëlohem se të dua shumë, ditën mendohem, natën rri pa gjumë.

- Dua që sa më pare, kur të zgjohem një mëngjesë, pranë meje të të takoj ty. Ti je krijesë e veçantë e zemrës sime. Më mungon pa masë!!

- Dy zemra lindin, dy zemra qeshin, dy zemra qajn, dy zemra vdesin. Njeriu pa dashuri si nëna pa fëmi,
dashuria pa takim si Pranvera pa gjelbrim !!

- E dua edhe shiun tash. I mbyllë sytë dhe e ndjej ende çastin kur më preke në dorë.
Të shiqova turpshëm, e ti më buzëqeshe.

- E pash shkëlqimin e shikimit tënd në sytë e tu, rrezet e të cilit më bënë të ndjej dridhje të lehta nëpër gjithë trupin.
As që kam menduar se do të ndihem ndonjëherë ashtu si atë ditë.

- E plaguar zemra ime larg teje, i helmuar shpirti im pa ty ,
kur të takohemi përseri do t’ma shërosh plagen me dashuri!!!

- Eja me mua se ty të kam shpres, eja me mua se pa ty s’du të plakem dhe vdes.
Ti je djelli që mua më ngroh, ti je ëndrra që unë çdo natë e shoh!

- Eja ti mos vono, eja ti po të pres. Eja ti, vetëm ti hapma qiellin!

- Është e pamundur të mos përëndon dielli, kur egziston nata!
Është e pamundur të jetojnë njerëzitë gjithmon kur egziston vdekja!
Është e pamundur të mos dashuroj kur egziston ti !!

- Fjalët e mija s’di sa ti i kupton, a din ti që zemra ime ty shumë të don !

- Isha duke pi qaj në ty kesh duke mendu,mu derdh qaji nga gota për pak kesh tu përvelu.

- Kujto erën e malit ,kujto erën e lehtë, kujto zemrën time që të don për jetë!

- Kur jam në mendimete t’kam pran zëmres sime kur rrugës heci, shkoj, veç për ty mendoj!

- Kur po e kqyri qiellin, po të shoh ty, kur po e kqyri diellin, po të shoh ty,
kur po e kqyri hanen, po të shoh ty. Ej, largou bre pak!

- Kur të pash më lindi simpatia.Kur më buzqeshe e dita se qenka dashurija.
Kur më fole e dita se do të më thuash: Të dua,
këtë e vërejta nga buzët e tua.

Mein Privat Video

Netload Download:
http://netload.in/dateijMBIf0lWBn/esc-mpv41a.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiBeEBKlYBds/esc-mpv41a.part2.rar.htm
http://netload.in/datei1bKMrwlTAd/esc-mpv41b.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiMiTZSe1Xww/esc-mpv41b.part2.rar.htm

Hotfile Download (Netload interchangeable):
http://hotfile.com/dl/7656438/2c6784b/esc-mpv41a.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/7656608/cfdfdf8/esc-mpv41a.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/7656771/d0cf4ed/esc-mpv41b.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/7656930/416a8a5/esc-mpv41b.part2.rar.html

Rapidshare Download:
http://rapidshare.com/files/249049479/esc-mpv41a.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/249049296/esc-mpv41a.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/249049487/esc-mpv41a.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/249048691/esc-mpv41a.part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/249051141/esc-mpv41b.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/249051076/esc-mpv41b.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/249051106/esc-mpv41b.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/249050274/esc-mpv41b.part4.rar.html

Thenie Dashurie

- Nëse nuk të thash se për mua je ti ajo që më fal buzëqeshje, ajo që më fal ngrohtësi.
Nëse s'ta shpreha dot sa shumë të dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemrës gojë.

- Një mijë poezi do ti shkruaj për ty ,por asnjëra s’bënë punë ,që të kthehesh tek unë,
mollë e ndaluar, e ndaluar për ne, qenka dashuria jonë, që u mbulua me dhe!!

- Tash nuk jemi afër, si dikur nuk jemi, përveç njëri tjetërit tjetër gjë nuk kemi!

- Të pres jashtë botës aty ku realiteti bëhet magji, të pres aty ku urrejtja bëhet dashuri,
ku lotët kthehen në rreze dielli. Të pres aty ku le krenarinë për gjithmonë, të pres aty ku zemra ime s’do të vuaj më!

- Sa të çmuar janë sytë e tu pas gjithë kësaj që kam parë. Sa e varfër është gjithçka që shohë, kur shohë sytë e tu.

- Si guxove që zemrën time të ma marrësh ashtu, si rrezikove kaq shumë. Ke harruar çka të kam thënë!
Borgji me borgj lahet, sepse edhe zemrën tënde kam unë.

- Shumë të dua në këtë natë, eja e mos mbaj inat, mos u bë zemër e ngrutë, jeta është e shkurtë!

- Pa u lind po e braktis këtë dashuri, mos harro kur më the: Do të jetoj vetëm për ty, o ti dhe vetëm ti!
Ti je shkaktare për këtë vetëmi.

- Pa ty nuk mundem të rri, pa ty jeta më bëhet hi, pa ty jeta nuk mjafon, se zemra e ime e shkret vetëm ty të don !

- I thash lotit pse qan mu përgjigj: Për ty! I thash po boll qave pusho, ai më shumë rrodhi në sy!

- I thash zemrës pse je mërzitur mu përgjigj në heshtje: Jam lodhur duke pritur,
më tha me gjysëm buzeqeshje.

- E pyeta ç’kuptove nga dashuria? Më tha: Shpirtin e lenduar nga vetmia,
të gjitha përveç lumturise dhe ngadal fshiu lotët e mia.

- Pastaj në vetmi ngela në dhomë me shoqerin e lotëve në sy dhe me zemren e lënduar për një vajzë,
se nuk mund të jetoj dot unë pa ty !!

- S'kam besuar se më ik si era, s'kam menduar të jetoj pa ty,
s'besoj se erdhi pranvera derisa s'pushojnë të lotojnë këta sy !

Thenie Dashurie

- Bie të fle, tek ti mendoj, në enderrat e gjumit ty të shikoj,
zgjohem në mëngjes ty të imagjinoj, për tërë jetën ty të dashurojë.

- Do desha të isha një pikë loti që të lindja në sytë e tu, të jetoja në faqet e tua dhe të vdisja mbi buzët e tua.

- Dy pika lot' për dashuri, dy zemra që ndodhen ende në vetmi,dy zemra të arta, dy zemra të zjarrta,
e duan njëra tjetrën edhe pse jan të larta !

- Ç'të them tjetër ,tash përveç se mendo mirë. Më lër të iki nëse të pengoj ose : Të dua ,më thuaj.

- Çdo ditë po vdes nga pak, se dhemjen e kam afër e ty të kam larg. Kam prit e nuk ke ardhë,
pse s’më vrave ti, po më le të gjallë. Vonë është, vonë është për të qar, vonë është për të qesh,
vonë është përseri pran meje të jesh!

- Jetoj si në parajsë, në një botë krejt tjetër, nuk di se ç'bëj, nuk di nga shkoj.
Gjithmon një buzëqeshje më përkëdhel krejt fytyrën kur kujtoj syt e tu.
A nuk e vën re o e dashur se sa i dashuruar jam pas teje?

- Kur më dhe dashurinë zbulova jetën, kur të dhashë vetën time zbulova lumturinë.

- Mbi detin e qet lundronte një flet . Mbi të shkruante të dua për jetë!

- Merre zemren time të shkret mbyte me durë tua pastaj knaqu në këtë botë se më s’të them të dua!
Se kjo zemër veç për ty ka rrah dikur, por ti këtë se kuptove kurrë!!

- Mos loto nëse shkoj e s'kthehem. Mos më pyet si jam, kur e ndien si ndiehem.

- Mos më pyet si jetoj kur më ke lënë vetë, mos kërko falje nga zemra që një herë e vret.

- Mos trokit më në dern time, se ajo është mbyll, së në zemrën që e theve kurr s’ke për të hyrë.

- Mos më thuaj, se më ke dashuruar, tash është vonë, shumë vonë për tu penduar.

- Mos më pyet për ato çaste që dikur me mua kalove, mos loto për fatin tonë qe ti vetë e shkatërrove!!!

- Në mendjen time shpalos kujtime një nga një ,në njëren nga ato e gjejë tregimin për ty ,athua ku je ti!?
A thua ënderr ishe ti!?

25 fakte magjepsëse për dashurinë

Dashuria është një gjë shumë e bukur... por edhe e çuditshme gjithashtu. Më poshtë janë 25 fakte rreth dashurisë.


1. Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë këtë gjë.

2. Kënga e parë për dashurinë është shkruar 4 000 vjet më parë dhe vjen nga një zonë midis Tigrit dhe Eufratit.

3. Nëse vjen momenti për intimitet që në fillim të marrëdhënies, 78% e vajzave nuk pranojnë nëse nuk janë depiluar.

4. Vajzat feministe kërkojnë më shumë se të tjerat të kenë një marrëdhënie romantike.

5. Dy të tretat e njerëzve raportojnë se kanë rënë më shumë në dashuri me dikë që kanë vite që e njohin, se sa me një të saponjohur.

6. Njerëzit që tregojnë historinë e tyre të dashurisë e bëjnë këtë pasi mendojnë se procesi është jashtë kontrollit të tyre.

7. Dashuria nxit një efekt qetësues në trup dhe mëndje për të paktën një vit, gjë që ndihmon ruajtjen e sistemit nervor.

8. Dashuria ka të njëjtin efekt në trup njësoj si edhe frika e madhe. Te një person i dashuruar shfaqen të njëjtat simptoma si te një person që ndjen një frikë të madhe – zmadhim të bebes së syrit, duar të djersitura, dhe rritje të të rrahurave të zemrës

9. Skanimet e trurit kanë treguar se kur njeriu shikon foto të njeriut të zemrës, truri reagon menjëherë duke treguar dëshirë.

10. Vajzat e fisit Tivi në Pacifikun jugor martoheshin që në lindje.

11. Shërbimi “Detektori i dashurisë” i shpikur nga operatori telefonik KTF supozohet se tregon seriozitetin e njeriut të dashur, nëse ai vërtet është i ndershëm në atë që thotë. Telefoni analizon kordat e zërit për të parë nëse ai flet me dashuri apo jo. Përdoruesi merr një analizë të bisedës nëpërmjet një mesazhi i cili tregon afeksionin, surprizën, përqendrimin dhe ndershmërinë me të cilën ka folur personi tjetër në linjë.

12. Rreth 11% e grave kontrollojnë menjëherë online për të parë të dhënat e një personi që e kanë takuar ose që presin ta takojnë, kundrejt 7 % të meshkujve.

13. Me kalimin e kohës, partnerët tentojnë të kenë gjithmonë e më shumë të njëtat sjellje.

14. Njerëzit tentojnë të kthejnë më shumë kokën në të djathtë se sa në të majtë kur puthin dikë (65% e njerëzve e kthejnë kokën në të djathtë).

15. Tradita e unazës së fejesës ka ardhur që në shekullin e 15-të, kur Duka Maximillian i Austrisë i dha një unazë të fejuarës së tij Mary nga Burgundy.

16. Rreth 43% e grave preferojnë që partnerët të mos tregojnë shenja ‘dashurie’ nëse nuk janë të sigurt për një lidhje.

17. Njerëzit që sapo kanë rënë në dashuri tregojnë zvogëlim të hormonit serotonin- në nivele aq të ulëta sa dhe te një person i sëmurë.

18. Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias mbahet si Nr. 1 për lidhjet e dashurisë gjatë kohës së pritjes.

19. Sipas një teorie matematike, ne duhet të takojmë shumë njerëz para se të zgjedhim partnerin e përjetshëm. Sipas probabilitetit vetëm kështu ka më shumë shance për një çift të suksesshëm.

20. Mjekra e burrave rritet më shpejt kur ata mendojnë për seks.

21. Verona, qyteti italian ku u luajt vepra e Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta, merr rreth 1000 letra çdo vit në adresë të Zhulietës, çdo Valentin.

22. Nëse një person refuzon një lidhje, personi bie edhe më shumë në dashuri me atë person që nuk e ka pranuar- thotë Helen Fisher autor i librit ‘Pse dashurojmë’. Pjesët e trurit që aktivizohen kur ne jemi të gëzuar vazhdojnë të mbeten aktive.

23. Ka një arsye pse ndodhin romancat në zyrë; Rënia në dashuri është shumë e lidhur me afrimitetin. Ngjallet familjariteti, qetësia, afërsia ... dhe romanca.

24. Një në pesë marrëdhënie dashurie afatgjata ndodhin pasi njëri nga partnerët është i përfshirë në të.

25. Një marrëdhënie romantike i bën të dy partnerët të lumtur. Sa më afër ndihemi aq më të lumtur jemi!

Thenie Dashurie

- I shkruaj asaj që kurr nuk e takova, asaj që në zemër ende e mbaj dhe që nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zërit që kurr se dëgjova, dashurisë që mbet vetëm në mendje, asaj që vetëm e ënderrova.

- I shkruaj një femre që e dua shumë, i shkruaj i shkruaj, doren s’mund ta ndalë, i shkruaj në megjes, ditën,
në mbrëmje, në mesnatë, i shkruaj dhe kur jam në gjumë. I shkruaj pa zemër se zemrën time e ka ajo të falur nga unë .

- I shkruaj në letra, por kujt nuk e di, Enigmes, ënderres që në foto se pashë, i shkruaj asaj për të cilën mbaj zi,
i shkruaj asaj që në të, në dashuri rashë.

- I shkruaj zemrës që mundohem ta përvetsoj, asaj të cilës dashurinë që kam ndaj saj nuk din ta kuptojë.

- Më fal zemër se ndoshta më flajet e mija të ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija të gjykova.
Më fal e dashur se veç për ty unë mund të jetojë, më fal Syri im se pa ty unë nuk dua të egzistojë.

- Mos harro: Se vetëm ty të deshta në këtë botë, mos harro se për ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty çdo gjë është e kotë, mos harro se të dua ma shumë se dje, sotë.

- Më kujto edhe kur të thojnë se nuk jam gjall, mos harro se as guri s’kishte plas ma parë.
Më thuaj një herë se kotë nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi në shpirtin tim.

- Mos lejo që të behem i dashurisë, edhe një viktim , më thuajë një herë,
se më don sa të dua shpirti im. Mos mendo se edhe nëse me Ty nuk jam, më beso se vetëm ty të deshta, me zemër të them!

- Edhe pse thonë se koha hakmerret me harresë ndaj kujtimeve, dashuria ime për ty kurr nuk do të zbehet.
Dhimbje e madhe për mua do të ishte t'i harroj ditët më të lumtura të jetës sime.

- Kam kërkuar një njeri si ti pjesën më të madhe të jetës sime, por ishte shumë vështirë ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

- Kur të bie shi, dil nga shtëpia dhe leri pikat që bien të të prekin,
janë puthjet e dashurisë që prej shumë kohësh kam dashur të t'i jap.

- Çka të shkruaj kur s’kam as fjalë, nuk kam as zemër, se të gjitha ti kam falë!

- Lulet nuk mi pranove, tani më ke zemëruar, këtë gjest do ta kuptojë se dashurinë time ke refuzuar!

Dashuria Për të Cougars sperma

Aktoret: Gia, Harmonia, Mjaltë, Sunny, Victoria

Këto hotties provojë vetëm për shkak se ju nuk jeni më 18, nuk do të thotë se është sistem hidraulik thatë. Këto gra, le të rrjedhin atë si një rubinet.

Netload Download:
http://netload.in/dateiQalsGnOZGX/clit-cougarsltca.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiurFF2s6RGF/clit-cougarsltca.part2.rar.htm
http://netload.in/dateidbFDVjKGYU/clit-cougarsltcb.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiRWiiYXDnvt/clit-cougarsltcb.part2.rar.htm

Hotfile Download (Netload interchangeable):
http://hotfile.com/dl/7654572/8b3e942/clit-cougarsltca.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/7654805/f8a1014/clit-cougarsltca.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/7654900/28d4594/clit-cougarsltcb.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/7655042/c27ddfd/clit-cougarsltcb.part2.rar.html

Rapidshare Download:
http://rapidshare.com/files/249046482/clit-cougarsltca.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/249046439/clit-cougarsltca.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/249046402/clit-cougarsltca.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/249045590/clit-cougarsltca.part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/249047858/clit-cougarsltcb.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/249047876/clit-cougarsltcb.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/249047839/clit-cougarsltcb.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/249047204/clit-cougarsltcb.part4.rar.html

Llojet e orgazmave!

Më shumë sesa për një orgazëm bëjmë mirë të flasim për orgazmat. Sepse ekziston më shumë sesa një, si për mënyrën se si shpërthejnë si për mënyrën se si një grua i përjeton. Ekzistojnë orgazma normale, orgazma eksplozive, orgazma të vështira për t’u arritur edhe pse ndodhesh në kushte ideale dhe të tjera që vijnë papritur, pikërisht kur nuk i pret.

Ja disa prej tyre:

Orgazëm gjatë shtatzënisë
Shtatzënia, sidomos gjatë tremujorit të dytë, mund të jetë një periudhë seksualisht shumë aktive. Në fakt, duke qenë se organi seksual është në gjende gatishmërie për t’i dhënë fetusit gjithçka që ka nevojë, zona seksuale është shumë më perceptive, shumë më e ndjeshme. Pikërisht për këtë, një në pesë gra e provon orgazmën e parë gjatë shtatzënisë. Ndërkohë që edhe gratë që kanë pasur më parë orgazma, mund të përfitojnë plotësisht nga kjo periudhë që mund të quhet edhe muaj mjalti seksual. Natyrisht, me kusht që të ndihen mirë nga ana psikologjike dhe ajo emocionale.

Orgazëm e provokuar nga një emocion joseksual
Disa gra provojnë emocione të papritura, pa dyshim për shkak të eksperiencave të kaluara, shpesh të vështira. Është njëlloj sikur në tru të shkaktohej një qark i shkurtër. Një emocion i veçantë shpërthen një sërë reaksionesh që çojnë në orgazëm. Përveç stresit, mund të bëhet fjalë është për emocione të tilla si turpi, e qeshura, zemërimi.

Orgazma e mendimeve eksituese
Në qenien njerëzore organi seksual kryesor është truri. Që aty fillon eksitomi, domethënë reagimi i turpit nga diçka që shihet, ndihet ose imagjinohet. Në këtë rast disa gra dinë ta stimulojnë trurin duke u përqendruar tërësisht në një imagjinatë erotike. Vetëm ato gra që i njohin mirë fantazitë e tyre seksuale arrijnë në një nivel të tillë eksitimi të mjaftueshëm për të arritur orgazmën. Por të tjerat mund t’i kultivojnë këto aftësi...

Orgazma klitoride
Klitori është organi kryesor i kënaqësisë femërore. Mund të quhet ndryshe motori i kënaqësisë. Në fakt, vetë klitori është krijuar për të luajtur pikërisht këtë funksion. Është i vetmi organ i trupit njerëzor që është krijuar ekskluzivisht për të ndjerë kënaqësi. Nuk shërben për të lindur e as për të urinuar, si penisi tek meshkujt. Gruaja ka fatin të ketë një organ që shërben vetëm për kënaqësi seksuale.

Orgazma vaginale
Jo të gjitha gratë e njohin orgazmën vaginale të pastër. Madje vetëm 30% e tyre e ka provuar. Shumë të tjera pranojnë se provojnë një orgazëm vaginale me kusht që njëkohësisht të stimulohet klitori. Në çdo rast, si në rastin e orgazmës vaginale ashtu edhe në atë klitoride, vagina përfshihet, përderisa muskujt e saj kontraktohen në mënyrë ritmike dhe të pavullnetshme.

Orgazma e pikës G
Pika G është pozicionuar pikërisht brenda uretrës, kanali që lejon urinën të dalë nga fshikëza. Për këtë arsye provohen ndjesi të veçanta kur në disa pozicioni penisi mbështetet në të. kur pika G stimulohet mjaftueshëm, orgazma shoqërohet edhe nga shpërthimi i lëngut, që nuk del nga vagina por nga i njëjti vend prej nga del edhe urina. Atëherë mund të flasim për një ejakulim femëror.

Orgazma e stimulimit të gjoksit
Gjoksi është një zonë erotike shumë efikase. Gjatë momentit kur i porsalinduri thith gjoksin, tek nëna janë verifikuar kontraktime të mitrës dhe sekretimi i një hormoni (oksitocina), dy reagime të njëjta si edhe gjatë orgazmës. Pra, është e qartë se një stimulim seksual efikas mund të bëhet në zonën e kokave dhe në pjesën përreth, pikërisht siç bën një fëmijë i vogël kur thith gjoksin e nënës.

Orgazmat e shumëfishta
Vetëm 10% e grave kanë provuar një orgazëm të shumëfishtë, domethënë një orgazëm e ndjekur nga shumë të tjera, pa asnjë pushim njëra nga tjetra. Disa seksologë mendojnë se të gjitha gratë janë potencialisht “shumëorgazmike”, por kjo ende nuk është vërtetuar. Në fakt një numër shumë i madh femrash kanë një moment pas orgazmës kur nuk kanë më dëshirë për të bërë seks. Dhe e perceptojnë orgazmën e tyre të vetme si pikën finale të kënaqshme të raportit seksual.

Orgazma e vetëstimulimit
Shpesh masturbimi është mënyra më e thjeshtë dhe efikase për të arritur orgazmën. Nuk duhen më shumë se tre minuta. Por të arrish orgazmën falë përkëdheljeve të partnerit dhe në sytë e tij, është tërësisht tjetër gjë. Ndonjëherë përkëdheljet nuk bëhen në mënyrën e duhur, në zonat më të ndjeshme. Për këtë arsye ajo duhet t’i shpjegojë partnerit se për çfarë ka nevojë. Të mos mendosh për asgjë tjetër, të dorëzohesh tërësisht, kërkon një gradë bashkëpunimi dhe intimiteti që jo gjithmonë ekziston dhe nuk është e thjeshtë për t’u pranuar. Varet shumë nga karakteri dhe nga frikërat e secilës prej nesh.

Orgazma e stimuluar
Të stimulosh nuk do të thotë detyrimisht të gënjesh. Shumë femra duke stimuluar provojnë një eksitim të vërtetë: bëjnë sikur janë më të eksituara sesa janë në të vërtetë dhe një lojë e tillë e stimulon eksitimin. Pasthirrmat, frymëmarrja e shpeshtuar, rënkimet dhe elementë të tjerë e rrisin eksitimin. Domethënë funksionon. Bëni mirë ta përdorni këtë rrugë që të çon drejt kënaqësisë.

Cast: Kaci Starr, Bailey Brooks, Katie Angel, Amber Sky, Petra Davis, Shane Diesel

Unë nuk mund të besoj se kjo! Diesel është i vrullshëm përveç çdo një nga këto vajzat! Petra Davis, Bailey Brooks, Kaci Starr, Amber Sky, dhe Katie janë Angel rreth tyre për të marrë pussies tendoset në max kur cunts Shane infiltrates e tyre me e madhe e zezë e tij rrufeja. Ne pothuajse u ndje vjen keq për këto vajza, por pastaj nuk kemi çka të pista kujtohej pak whores ata janë të vërtetë! Pra, largohu tuaj gomar dhe bëjmë shpejt, sepse këto sexy sluts janë gati të marrin të gjithë thing!


Netload Download:
http://netload.in/dateiLRew2i6AaN/pl-ictwt19a.part1.rar.htm
http://netload.in/dateiv5gbCqMLFY/pl-ictwt19a.part2.rar.htm
http://netload.in/dateiHNaXfVlsoE/pl-ictwt19b.part1.rar.htm
http://netload.in/dateidB64JrvPXU/pl-ictwt19b.part2.rar.htm

Hotfile Download (Netload interchangeable):
http://hotfile.com/dl/7636020/9862f0a/pl-ictwt19a.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/7636493/d22f8fe/pl-ictwt19a.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/7636972/0e386d7/pl-ictwt19b.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/7637524/33b23f4/pl-ictwt19b.part2.rar.html

Rapidshare Download:
http://rapidshare.com/files/248965305/pl-ictwt19a.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/248965486/pl-ictwt19a.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/248965294/pl-ictwt19a.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/248964190/pl-ictwt19a.part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/248967689/pl-ictwt19b.part1.rar.html
http://rapidshare.com/files/248967633/pl-ictwt19b.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/248967664/pl-ictwt19b.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/248966640/pl-ictwt19b.part4.rar.html

Goddes Francine Dee Stritease

Shkarkoje falas filmin pornografik 'Goddes Francine Dee Stritease'

http://kewlshare.com/dl/74776b6b6517/digger245.rar.html

Cody Lane - Internal Explosions 7

Per te pare kete film pornografik te autores Cody Lane, shkarkojeni ne linkun e meposhtem.


http://hotfile.com/dl/7697375/e52dd45/internal_explosions_7_scene_3_b_01.rar.html

Layla ekstreme - lodër e re

Film pornografik, shkarkoje.

http://uploading.com/files/PDIGXEMF/new-toy5.wmv.html

Ngjyrat dhe seksualiteti

Cila ngjyrë dominon në dhomën tënde, në veshjet e
tua, cila është ngjyra e makines qe ke..
etj. Ajo ngjyrë që dominon në jetën tënde është
çelës i dashurisë dhe seksualitetit
tënd...
Ngjyrat
dhe jeta e juaj intime

Disa thonë
se ngjyrat janë shkencë në vete. Të tjerët
mendojnë se ato drejtëpërdrejtë ndikojnë në
jetën e njeriut. A e dini se cila është ngjyra që
ndikon në jetën tënde? Pikërishtë ajo ngjyrë të
cilën më së shumti e adhuroni është çelës i
dashurisë dhe seksualitetit në jetën tuaj. Më
poshtë, së pari përcaktohuni për ngjyrën që e
adhuroni më së shumti. Nëse nuk mund ta bëni
këtë, atëherë shikoni përreth juash se cila
ngjyrë dminon. Cila ngjyrë dominon në dhomën
tënde, në robet e tua, çfarë është ngjyra e
veturës që e vozit.. etj. Ajo ngjyrë që dominon në
jetën tënde është çelës i dashurisë dhe
seksualitetit tënd. Psikologët lidhjen mes ngjyrës
që më së shumti e adhuroni dhe seksualitetit e
sqarojnë në këtë
mënyrë:


Zgjidheni
ngjyrën tuaj dhe klikoni në të.E bardhë - personi që e adhuron
ngjyrën e bardhë seksin e konsideron si papastrti.
Këta njerëz përnga natyra janë puritan. Për ata
puthja franqeze "French Kiss" është e turpshme dhe
është e pazakonshme të bëjnë dashuri gjatë
ditës. Femrat, adhurues të ngjyrës së bardhë,
vdishen pas paravanit ndërsa meshkujt që e adhurojnë
këtë ngjyrë dot ë bëjnë dush edhe para por edhe
pas seksit. Organet e veta gjenitale këta njerëz edhe
më tej i emertojnë me emra
fëmijërore.
Kthehu lartë


Gështenje (braon) - Dashnorët
gështenje janë të zjarrtë dhe të sinqertë, si dhe
të ndjeshëm në dëshirat dhe kërkesat e partnerit.
Dashuria është ajo për të cilën mendojnë 24 orë
në ditë, e fjalën "të dua" e përdorin shpesh. Kur
të ngrohen pranë zjarrit, kur të ecin nëpër shi
apo gjithçka që bëjnë, e shndrrojnë në dahsuri.
Për seks u nevojitet shumë kohë dhe intiitet. Por
emocionet e tyre janë të tilla sa që një fjalë e
vrazhdë mund ta përfundoj lidhjen.
Kthehu
lartë


E kuqe - Njerëzit që e adhurojnë
këtë ngjyrë janë tigra të vërtetë në shtrat.
Lehtë nxehen dhe kënaqen në seks në gjitha mënyrat
e mundshme. Njëherë kur te ata ndizet xixa e
dashurisë, kalojnë orë të tëra deri sa të fiket
ajo. Kur dy të kuq janë së bashku, atë që e bejnë
do të shtynte të skuqen edhe yjet e filmave erotik.
Shpesh anojnë të jenë agresiv, prandaj ngjyrat më
të dobëta duhet të jenë të kujdesshëm me
ata.
Kthehu lartë


E zeza -Këta njerëz janë thasë
të mbushur përplot seksualitet dhe së bashku
kërkohen. Kanë tendencë që të shfaqin seks perverz
dhe shpesh kanë natyrë të kombinuar sado-mazoistike
në kombinim apo njërën në veçanti. Janë të
çuditshëm dhe shpesh shfaqjet e veta i lozin kur
janë nën ndikimin e stresit apo kur ndodhen në
periodë të dobët. Sipas anketave të dosieve të
policisë, vie në pah se delikuentët seksual e
adhurojnë ngjyrën e zezë. Për këtë nuk është e
rastësishme se "veshja uniforme" e hajnave, bandave,
kriminelëve tjerë është e ngjyrës së
zezë.
Kthehu lartë


Vjollce (ngjyra e manushaqes) -
Adhuruesit e ngjyrës vjollce (violete) mendojnë se
janë të stërmençur për argëtime shtrati. Femrat
urejnë që flokët e tyre të shprishen, përderisa
meshkujt e kësaj ngjyre seksit i afrohen me çasje
afariste. Të dy gjinitë, sdhurues të ngjyrës
vjollce, më tepër brengosen për kënaqësinë e vet
se sa për kënaqësitë e partnerit.
Kthehu
lartë


E portokalltë - njerëzit që
adhurojnë ë portokalltën jetojnë në botën e
fantazive seksuale. Akti seksual për ata është
shfaqje njëaktëshe ku vet ata janë aktorë kryesor.
Për ata paraloja ka të njëjtën rol si edhe vet akti
seksual.Si imixh të vetin e konsiderojnë
pëshpëritjet e ëmbla të zbrazëta dhe dialogjet e
parëndësishme. Shesh edhe nuk përjetojnë orgazëm,
por e aktrojnë këtë aktë për mrekulli. Mashkulli
"i portokalltë" ka si ves ta tërhjekë partneren për
flokë, ndërsa femra ka dëshirë të le gjurmë të
kuqë nga thonjët e saj në shpindë të partnerit.

Kthehu lartëE kaltër - Adhuruesit e ngjyrës
së kaltër janë partnerë të mrekullueshëm. Janë
të sinqertë ndaj nevojave të partnerit. Të bërit
dashuri ata e konsiderojnë si art të sofistikuar dhe
ndaj një gjëje të tillë kanë çasje elegante.
Mashkulli që adhuron ngjyrën e kaltër është si
një lozës në piano dhe së pari thellësisht e
relakson partnerin para ekzekutimit madhështor. Femra
e kësaj kategorie, plotësisht kënaqet në seks.
Pasioni i tyre mund të krahasohet me baticën në
ardhje. Që të dy gjinitë, kënaqen në paralojë dhe
çastet pas saj si dhe në vet aktin e dashurisë. Në
martesë personi "i kaltër" është partner i
mrekullueshëm që kurr nuk kërkon argëtim jashtë
shtëpisë.
Kthehu lartë


Roze (e trëndafiltë) - ata që e
duan ngjyrën e trëndafiltë shfaqin papjekshmëri në
gjërat seksuale. Femrat më tepër provokojnë dhe më
tepër premtojnë se që ofrojnë. Në disa raste ato
imponohen me feminizmin e tyre, ndërsa e vërteta
është se fshehurazi i urrejnë meshkujt. Një numër
i madhë i prostitutave me dëshrë mban robe me
ngjyrë të trendafiltë. Meshkujt që e adhurojnë
këtë ngjyrë janë jostabil dhe adhurojnë flirtet.
Ata caktojnë tre takime të njëjtën ditë, dhe nuk
do të shkojnë në asnjërën. Më me dëshirë do të
kishin marr ndonjërën në ndonjë restorant rrugës.
Gratë, burrat e të cilave e adhurojnë këtë
ngjyrë, duhet të jenë të kujdesshme dhe t'i
përcjellin ata fshehurazi.
Kthehu lartë


Ngjyrë hiri (e murme) - Është
ngjyra e adhuruar e njerëzve që smund të vendosin.
Ata asgjë nuk mund t'i ngazëllej ngase e kanë
zgjdhur hijen. Meshkujt që e adhurojnë këtë ngjyrë
seksin e shofin si çlirim nga tendosjet.Vetëm kaq dhe
as më shumë as më pak. Pam, pam, pam dhe ë
falëminderit. Femrat ekësaj ngjyre nuk bëjnë
dashuri. Ato vetëm kanë mardhënje seksuale për dy
arsye: që ta shkarkojnë partnerin apo që të mbeten
shtatzane. Ato gjatë seksit i shikojnë të çarat në
tavan. Martesa e dy partnerëve që e adhurojnë këtë
ngjyrë është vërtet "bekim hyjnor".
Kthehu
lartë


Gjelbër - Ata që e adhurojnë
këtë ngjyrë, gjithnjë janë të freskët dhe të
virgjër në çasje drejt seksit. Femrat që e
adhurojnë të gjelbrën, gjithjë do të bëjnë
dashuri sikur të ishte hera e parë e tyre. Mashkulli
mund të jetë i pashkathtë por në mënyrë tejet
sharmante. Dashnorët e gjelbër janë gjentil por jo
edhe të zjartë. Ashtu që partneri i personit "të
gjelbër" asnjëherë nuk ka nevoj të brengoset për
pabesnikëri martesore.
Kthehu lartë


Verdhë - Këtë ngjyrë e
adhurojnë njerëzit me nxitje adaptive seksuale.
Është kjo ngjyrë e homoseksualëve. Hahahah. Skeni
nevoj të bëni panikë, nuk janë të gjithë ata që
e mbajnë të verdhën homoseksual. Në shumicën e
rasteve adhuruesit e të verdhës, do të përgjigjen
me pasivitet në dëshirat dhe kërkesat seksuale të
partnerit. Kurrë nuk kënaqen në plotni të seksit,
por dhe kurr nuk do të ikin nga nxitja e dikuj që e
adhurojnë dhe në prani të cilit ndjejnë kënaqësi.

Ngjyrat e ylberit - Hahaha. Athua vërtet
smundeni të përcaktoheni? Thamë se duhet ta zgjedhni
një ngjyrë e jo të gjitha ngjyrat. Provoni sërish
të përcaktoheni për njërën nga
ngjyrat.

Thënie Dashurije

- Dashuria është det, gjithkush mund të zhytet, por ai që s'din t’notoj, mund edhe të mbytet!

- Dashuria është e verbër, ç’menduria e përcjell!!

- Dashuria është një kopsht me lule nëse hyn aty dije se u ngule!!

- Dashuria është një thesar i humbur që kërkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlenë me jetu!
I cili neve njerizimit na bënë të qmendemi nëse ne atë e fitojmë apo e humbim.

- "Dashuria e papjekur thotë: "Të dua sepse kam nevojë për ty", dashuria e pjekur thotë:
"Kam nevojë për ty sepse të dua".

- Dashuri mundet të jap vetëm ai që dashuron!

- Dashuri, një emër, emër që të therë në zemër që kur përmendet emri i saj lotët rrjedhin e vuajtja s’ka skaj.

- Dashuria e vërtetë është kur zemra dhe mendja jote thonë të njëjten gjë!

- Emer që duhet më shumë se vetvetja emër që e din e ç’është e vërteta,
që të bënë njëmijë vjet të jetosh e të bënë ç’do gjë ta gëzosh! Dashuria!

- Nëse më do me lerë të qetë që ta vërtetoj se a të dua me të vërtetë,
e nëse kujton se më ke fituar ky është një mendim i yti i gabuar.

- Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjëherë askënd.
Edhe pse nuk jemi bashkë , ende të dua dhe gjithë do të dua.

- Gjithçka që dëshiroja netë dhe ditë të tëra, ishte të të dashuroja me gjithë fuqinë e qenies sime.
Lutesha që të pranoje të qëndroje pranë meje deri në fund të jetës sime.

- Për mua e vetmja në jetë, në zemrën time, e kaluar, ajo që e deshta me të vërtetë.
Mos mendo se për ty poezia ime ka marrë fund, sepse fundi nuk i vjen kurrë edhe nëse ty s’të takoj askund.
Do të vazhdoj të shkruaj deri në fundin e kësaj botë dhe nuk do të harroj kurrë si më mashtroi dashuria jote.

Thenie Dashurie

- Në çdo hap në çdo vend dhe në gjum më bie ndërmend. Kur flej më duket të kam pranë,
kur qeshi më duket më shikon,
kur qaj më duket më pajton. Eja pranë meje !!

- Ti prap më thua se më don, por ti po shkon dhe po gabon. Si harrojë ata sy, si dhe lotët që të rrodhen ty!

- Ti me fajson për atë gabim, ti po hidhrohesh pa kuptim! Kujtohu se ç’po bën, dashurin tonë ku po e len!

- Kur rrjedh një lot besoje se e ka me të vërtet, kur vuan një zemër pa ty nuk rri dot e qet!

- Kur një zë i lenduar do që të tregojë diçka, dëgjoje me vëmendje se për ty shumë dashuri ka!!

- Kur një dhimbje thërret, mos e luaj më me tej por mbaje pran vetës dhe shëroje që andej.

- Kur dy sy të shikojnë të lenduar e me trishtim puthi e mbeshteti në zemër,
sepse ata janë sytë e mi, se ti je shpirti im!!

- A t'kujtohet ajo natë ,ajo natë e ftohtë, kur më le e dashur duke qajtë me lotë!
Mbaje fjalën e dashurisë kurr mos e harro bëhu besnike dhe gjithmonë beso! Por, prej ditës që s’të pash,
prej ditës që shkove, unë për ty mendoj por ti më harrove !

- Mos më veshtro e heshtur mos më kërko, të lutem më harro!! S’mësove të duash prandaj do të vuash,
> nuk do të jeshë më puthja ime nuk do të keshe më ledhatime. Të lutem shko, të lutem më harro !!

- A e ke provuar atë ndjenjë kur të vjen t’i thuash shpirt, asaj që e dashura jote s’është?
Kur i thua zemër asaj që nuk rri me ty, pranë, por zemrën me ty e ndan?!

- Ç'do ditë pa ty, është si një ditë pa diell. Ç'do mbrëmje pa ty, është si një natë pa yje.
Ç'do orë pa ty, është si një jetë pa ndjenja. Ç'do minut pa ty, është një minut si mos të isha në jetë.
Ç'do sekund pa ty, është si mos t’më rreh zemra.

- Deshirojë të shoh me sy e të mos digjem mall për ty, vetëm ta dish se sa të dua s’do jetoje as një orë pa mua!

Shqiptaret nuk preferojne prezervativet

Shumica e shqiptareve te te gjitha moshave, kryesisht mbi 18 vjeç, nuk parapelqejne te perdorin prezervativin per t’u mbrojtur nga viruset, por njekohesisht edhe nga shtatzenite e padeshirueshme.

Raporti i shendetit riprodhues i Ministrise se Shendetesise detajon me perqindje metodat qe perdorin sot shqiptaret per t’u mbrojtur nga shtatzenia, por njekohesisht edhe per te qene te mbrojtur ndaj semundjeve seksualisht te transmetueshme, si HIV/AIDS, hepatit, sifilis, gonorea.

Konkretisht, sipas studimeve te popullates, anketimeve, studimit te vizitave ne qendrat e planifikimit familjar, por edhe ne baze te vezhgimeve, specialistet e shendetit publik, ne bashkepunim me disa organizata shendetesore kane mbledhur nje rrjet te dhenash per sa i takon planifikimit familjar, metodave te perdorura per mbrojtje gjate marredhenieve seksuale. Po ashtu, keta specialiste kane bere edhe sugjerime per sa u takon pikave qe duhet te permiresohen ne kujdes te popullates.

Nga te dhenat preliminare rreth studimit te kryer te grupeve te indikatoreve te shumefishte ne vitin 2006, rezultoi se perdorimi i metodave moderne kontraceptive ka arritur ne vlerat 22.3%, ku 10.8% e ze perdorimi i prezervativit. Per sa u perket metodave tradicionale, ato luhaten ne vleren 37.7%, ku terheqja ze 28.1%.

Po keshtu, edhe per vitet 2007-2008 ka nje rritje te perdorimit te metodave kontraceptive me rreth 7% per çdo vit.

Studimi i fundit i shendetit riprodhues tregoi se ne Shqiperi kemi shkalle te larte te perdorimit te metodave kontraceptive, por shkalle te ulet te perdorimit te metodave moderne, ku metoda tradicionale e terheqjes mashkullore ze 67% te perdorimit dhe metodat moderne vetem 8%. E njejta situate u paraqit edhe per burrat. 77% te burrave raportuan perdorimin e metodave kontraceptive, ku 3% e zinte metoda moderne.

Ecuria e perdorimit te kontraceptiveve ne periudhen pas studimit te shendetit riprodhues (2002-2007), mbeshtetur ne te dhenat nga sistemi i informacionit te Ministrise se Shendetesise dhe studimet e projekteve qe punojne ne fushen e shendetit riprodhues tregon se ka nje permiresim te ndjeshem te situates.

Studimi kombetar i shendetit riprodhues ne Shqiperi me 2002-shin i realizuar nga Ministria e Shendetesise, Instituti i Shendetit Publik, me mbeshtetjen teknike dhe financiare te USAID, UNFPA, UNICEF beri nje analize te plote krahasuese te indikatoreve kryesore te planifikimit familjar. Studimi ndihmoi ne vleresimin e gjendjes dhe nevojave te planifikimit familjar per vendin.

Ne udhetim

DY TE RINJE UDHETONIN NGA FIERI PER NE BALLSH.DJALI NGISTE MAKINEN KURSE VAJZA NE NDENJESEN E PASAGJERIT FJALOSTE.ATY NE TE HYRE TE QYTETIT DJALI I HEDHE DOREN NE (shale)KOFSHE TE VAJZEZ DHE PO E MBANTE ATJE PA E LEVIZUR. AJO E EMOCIONUAR I THOTE:"TI MUND TE VAZHDOSHE ME TEJ PO TE DUASH ZEMER..." THE AI VAZHDOI PER ...NE TEPELENE.

Vagoni

Nje mami e re po bente dush bashke me gocen e vogel. E pyet goca e vogel te jemen per organin e vet gjenital dhe mami i thote qe eshte vaginke. - Po ky i joti - i thote goca - Vagine - i pergjigjet mami - Po gjyshja pyet voglushja - Oho gjyshja e ka vagon

Murgesha

Nje murgeshe ishin vene tre prifterinj dhe,te cilet kerkonin qe te benin sex me te. Kjo u merzit aq shume sa nje dite i tha nje mikut te saj qe, keta te tre nuk e linin rehat.Miku pasi e degjoj i tha qe prano te besh sex por ne shtepine time.Dhe keshtu beri murgesha i tha prifterinjve, se me eshte mbushur mendja por, do te vini ne shtepin e nje mikut. Dhe keshtu bene shkuan te shtepija. Ne momentin qe futen brenda miku i vret qe te tre, dhe vendosi ti largonte nga shtepija, dhe ne mendje i vjen nje budalla,e theret kete dhe i thote qe do te jam 1 euro po te shkosh te me flakesh diku kete kufome,pranoj i shkreti budalla duke menduar se me nje euro do te blente nje shtepi dhe nje makine . Dhe mbasi coj priftin erdhi te merte parat por, i miku i murgeshes i thote se cfare parash do ti kur prifti erdhi prap eshte ketu oh tha budallai si eshte e mundur, dhe mori perseri priftin dhe e coj diku, kur erdhi prape, perseri nuk mori euron,perseri te njejtat fjale i tha miku i murgeshes,dhe prap budallai mori priftin dhe e hodhi diku, dhe kur e la tha me vete nuk do te kaloj nga rruga qe kam ardhur por nga rruga tjeter se mos kalon prifti andej, dhe kur shkon nga ajo rruge shef nje prift me biciklete. dhe i thote atij pse ketej kalon ti mor te ........... ropt dhe e vret.

obobo virgjeria

naten e pare te marteses vajza merr nje kuti duhani sepse kishte degjuar qe kur zhvirgjerohesh kercet dicka dhe ajo nuk ishte e virgjer dhe mori nje kuti duhani dhe e vendosi nen vithe.kur djali kishte arritur pikun ajo mbylli me force kutine dhe tha: OBOBO me iku virgjeria djali:une kam hallin e boleve te mia qe mi ka zene kutia.

Kylie Irlandën e di më mirë se një libër për të gjykuar nga e saj mbulojnë; thatâ € ™ s pse Shi € ™ s mikpritës i një libri të përjavëshme klubit. Këtë javë vetëm një anëtar paraqitën dhe ai didnâ € ™ t edhe lexuar librin. Edhe pse Kylie canâ € ™ t diskutuar me atë libër, ajo mund të shohim se sa larg heâ € ™ s të gatshëm për të shkuar për të qëndruar në clubâ € |NEtload:

Code:
http://www.netload.in/dateiW59OroqBfr/sbckyliedane_2k.part1.rar.htm
http://www.netload.in/dateiK5XSOQK4oJ/sbckyliedane_2k.part2.rar.htmDEpositfiles:

Code:
http://depositfiles.com/files/fd70msapc
http://depositfiles.com/files/pl5omh9e1

Beverly Hills Hot Scene

Beverly Hills Hot Scene

Në fund të merrte një shans për të shkuar në një pushim, ky çift i shkuan me pushime dhe dokumentuar çdo gjë! Kur kjo pinjoll hyn në dhomë dhe e gjen e tij ish të dashurën e saj të ngjeshur fërkim pidhi i madh dhe i përkëdhelur saj tits, video merr shumë më shumë shastis!

Netload:

Code:
http://www.netload.in/dateifAogT10z5t/reg_beverly_hills.part1.rar.htm
http://www.netload.in/dateioFgZBEBt6L/reg_beverly_hills.part2.rar.htmDepositfiles:

Code:
http://depositfiles.com/files/y0kb5abdb
http://depositfiles.com/files/qscfb20k2

Pas disa muajve

Pas disa muajve mungese te takova dhe pa shkuar ne shtepi ndaluam ne nje restorant ,Qendronim ulur ti flisje, se c’me erdhi dhe te putha. Sa shume ti doja ato buz te zjarrta. Ti u ndale. Veshtronim njeri tjetrin ne sy, dhe dora filloi ngadale te me rreshqiste prej faqes tende poshte gushes, gjoksit, te kefshet e tua deri tek vagina, qe me kishte bere sa here te cmendesha i teri . Nuk degjoja me gje. Ne veshet e mi ushtonin kujtimet e afsheve te zjarrta qe kisha perjetuar me ty me pare. U afrova ngadal dhe lehtazi te kafshova qafen aty ku fillon veshi, derisa me doren e majte nuk ndalesha se levizuri poshte e lart, pergjate kufinjeve qe kishte okupuar vagina jote. Syte me ndillnin zjarr. O zot, me dukej vetja si nje i uritur prej muajsh te tere. Do tte haja te teren duke shkumbezuar. si i terbuar. E ndjeja vaginen tend si te fryre. E shpejtoja ritmin edhe me shume. O zot, do ta perpija te teren, doja ta ndjeja ne buzet e mia, ne gjuhen time. Doja ta shijoja at vaginen tende qe sa here me kishte bere mashkullin me te lumtur. Sa mire qe ne restorant nuk kishte shume njerez. sapo pash se ne ishim te vetmit qe kishim zene nje kend aty. Nuk hezitova te ta ngrej fustanin dhe te ta fus me mire . Se c’me pershkuan trupin ca t’ rrenqethura sapo e preka ate. Paralelisht te puthja, kafshoja, lepija lehtazi qafen, faqet, veshin. Ndjeja si ndryshonte temperatura e trupit tend. ti me doren e djathte hoqe ngadal mbathjet dhe mi fute ne xhep. Ngadal u ngrite nga tavolina dhe u drejtove per ne banjo!!. Nuk shkuan as dy minuta erdha dhe un. TI ishe kthyer me fytyre nga pasqyra dhe me veshtroje . un te kapa me hov per beli dhe te shtrengova per trupi tim. Me shkathtesi e ngrita fustanin dhe dora ime e djathte rreshqiti drejt vagines tende te sterndezur e te qullur. Me doren e majte te shtrengoja gjinjte. te kafshoja qafen, shpatullat, si bishe e uritur. Me doren e djathte leshova pantollat dhe te mbeshteta per tavolinen e toaletit. Te kapa per flokesh dhe pernjeheresh ndjeva se si ,Penisi im depertoi mbrendesine e vegines tende. Leshove nje renkim te mbytur. ta beja me zjarr, me hof, me ashpersi. Ah kjo ashpersi ime gjithmone te kishte qmendur. te shtrengoja floket gjithnje e me shume, derisa me doren e djathte te pickoja te byca dhe te beli. O zot, perjetoje orgazmat nje pas nje. vegina te ishte shnderruar ne ujvare. “je me mbrojtje?”me pyete. “Po” u pergjigja shkurt une nuk fola me. Fillova ta bej edhe me ashper pa pushime. Sikur doja te arrija fundin e botes. Ndjeje penisin tim tek te godiste mitren. Nje dhimbje e vogel qe te bente te cmendeshe fare. Pernjehere un e shpejtova dhe ashpersova ritmin e pompimit, dhe ndjeve se si llava ime vershoi mbrendesine e vegines tende. E rraskapitur dhe e qullur nga djerset u mbeshtete per tavoline, dhe une u mbeshteta mbi ty. Zgjata koken duke u munduar te arrija buzet e tua. Ujerat e perziera, tuat dhe te miat, te rridhnin perposhte kembeve. U ngritem ngadale. Shkembyem ca puthje, dhe filluam te punonim ne pamje te jashtme. Dukeshim sikur te kishim ikur nga burgu. . Une dola i pari, dhe ti mbete te pastroje edhe pak grimin e fytyres E shikoje veten ne pasqyre dhe nuk e besoje,qe e beme perseri bashke, nuk e besoje qe me kishe prane.

Rrefim dashurie

Gimi ishte ulur në tavolinë të punës e cila qëndronte gati në mes të dhomës, dhe po lexonte diçka. Nga rrezet e forta të diellit prapa tij, që po futeshin përmes dritareve të mëdha dhe thua sterile, shndritej e tërë dhoma e hotelit. Djathtas tavolinës së tij, përpara kah dera, qëndron divani prej lëkure. Në anën tjetër, atje në mur qëndrojnë tre rafte me disa libra, kryesisht fjalorë dhe leksikone të ndryshme.
Gimi ishte përkthyes dhe kishte ardhur qe një muaj në Zürich, pasi duhej të përkthente për një rast delikat, lidhur me një grup shqiptarësh që merreshin me shitblerje të drogës.
Derisa po mundohej të përkthente aktakuzën e njërit nga ky grup, për një çast trokiti dikush në derë.
Është Dita.
Nuk është hera e parë që vinte ajo këtu.
Ajo është studente e drejtësisë, dhe me Gimin është njohur para një muaji, atëherë kur ajo punonte në një temë të diplomës dhe kur ka filluar akuza kundër këtij grupi. Ajo mori pjesë në këtë rast, që të përfitonte diçka lidhur me studimet e saja.
Kësaj radhe ajo erdhi më e përgatitur te Gimi, pasi që e dinte që Gimi do të shkonte për një muaj në shtëpi, tek gruaja dhe fëmijët e tij.
Kishte veshur një fund të zi shumë të shkurtër, një T-Shirt të kuq dhe çizme të zeza e të gjata deri mbi gjunj, me take të larta dhe të gjëra.
Gimi hapi derën, e përshëndeti me një puthje të lehtë dhe u largua menjëherë nga afërsia e saj.
Ai disi kishte frikë që gruaja e tij Vera, edhe pse ajo ishte larg tij, ne Bernë, e dinte se çka po ndodh tani në dhomën e tij, dyshonte se ndoshta ajo dinte edhe për herat tjera, që Gimi kishte fjetur me Ditën.
Duke i sjellë këto mendime vërdallë nëpër kokë, ajo iu afrua Gimit dhe i tha :
- "A nuk po ma sjell një Martini?"
- "Natyrisht", ia ktheu ai.
Gimi ka shpresuar që ajo do pinte diçka më të thjeshtë, Scotch me akuj, apo edhe ndoshta ndonjë lëng frutash, sepse dëshironte që kësaj pune t'i jep fund dhe t'i kthehet gruas së tij.
Ai mbushi një gote më Martini, i hodhi ca pika Wermuth, e solli nga frigoriferi një limon të verdhë dhe po e pret në copza të vogla. Tani e mori gotën dhe erdhi në dhomë.
Dita veç i kishte zbathur çizmet e saja, ishte ulur me këmbët e gjata mbi njëra-tjetrën në divan. Flokët e saja të kuqe shkëlqenin nga rrezet e diellit duke u përshkuar si nga një rreze laseri për t’ formësuar hije në murin e bardhë mbas saj.
- "Po ti a nuk pinë?" , e pyeti ajo.
Gimi mbushi një gotë me Scotch, iu afrua asaj pran divanit dhe ngriti gotën për t'i cakërruar.
- "Për ne" , tha ajo dhe e shikonte me një buzëqeshje këndellse.
- "Dita, ne duhet të diskutojmë" , filloi ai.
- "Mmm", bëri ajo dhe piu një gllënjkë.
Ai, u ul pran saj në divanin e kaltër dhe shpresonte që ajo kësaj radhe nuk ka përdorur pudër trupi dhe se nuk do të lë gjurmë pudre, parfumi apo ere në dhomën e tij.
- "Ç’ ke për të thëne? ", e pyeti ajo duke e vibruar gjuhën e saj në gotën që mbante.
Ai menjëherë e piu një gllënjkë të madhe Scotch dhe filloi:
- "Dita, ti e din që unë këtë të premte do të shkoj në shtëpi…"
- "Po?"
- "Kësaj radhe unë do rri tërë muajin."
- "Po e di."
Ai e shikonte.
Dita veç ishte e vetëdijshme që Gimi donte të ndahej prej saj.
- "Pse duhet ti çdo herë të shkosh të premten e jo të dielën?
- Pse nuk trillon diçka dhe të qëndrosh tërë muajin këtu?
- Vetëm një herë të bësh diç për mua,... pse nuk më marton mua e pastaj nuk ke nevojë fare, të shkosh tek ajo? "
- "Dita, unë mendoj që ne duhet…"
- "Unë mendoj që ne së pari duhet te ulemi më përshtatshëm dhe më rehat", ia preu ajo.
Mirëpo ajo u çua, dhe ashtu me këmbët e saja të zbathura kërceu si një mace në tepihun e bardhë para divanit.
U përkul dhe zhveshi fundin dhe brekët e saj gjer në gjunjë, pastaj çoi njërën këmbë, hoqi brekët dhe fundin nga njëra këmbë dhe pastaj nga tjetra, kështu zhveshi pjesën e poshtme të trupit.
I kapi rrobat me maje të gishtit tregues dhe i hodhi me furi, mbrapa shpinës së saj.
Duke buzëqeshur bëri një hap nga Gimi dhe e shikonte me sytë e saj të zjarrte.
- Gimi u çua në këmbë.
- Ajo ra në gjunjë para tij dhe i tha me zërin e saj pëshpëritës:
- "A nuk donë të më ngrehësh?"
- "Thuaj po", e detyronte ajo, derisa e hapte patentën e pantallonave të tij dhe me një kapje të lehte nxori atë jashtë dhe e kapi në grusht.
Sytë e saj të gjelbër edhe më tej shikojnë vetëm sytë e tij, dhe duke i çuar vetullat lartë tha:
- "Tash ndoshta donë që këtë k.. të madhe të ma futësh në gojë?
Ai, k’thei qafën mbrapa dhe fytyra e tij ra nën rrezet e diellit, humbi në hapësirë, humbi nga lëpirjet e ledhatimet e saja të pamëshirshme.
Drita përhapte ekstazën dhe për disa sekonda ai e humbi forcën e fundit të tij.

* * *

- "çka donë tash të bësh?", i tha ajo.
- "Duhet të trilloj diçka, po rrijë një muaj këtu", përfundoi ai.

Te nesërmen, Dita shkoi në ligjërata dhe ishte shumë e lumtur, që Gimi do të rrinte edhe një muaj këtu në Zürich.
Ajo jetonte në konvikt të studentëve, dhe kishte vendosur që tërë javën të jetë e rregullt në mësime, mbrëmjeve të mësonte, ndërsa në fund të javës të takohet sërish me Gimin.
Të nesërmen do të ndërmarrin diçka së bashku.
Në mbrëmje rreth orës 17, ajo u kthye në banesë dhe pasi ishte shumë e lodhur, vendosi ta bëj një dush.
Pasi u la, doli para lavaboit dhe filloi t'i pastronte dhëmbët e saja të bardha me fije mëndafshi. Pastaj mori brushën, vendosi pastën mbi të dhe po i fërkonte dhëmbët. Shikoi vetveten në pasqyrë dhe filloi të mendonte hollësisht, lidhur me aferën e saj me Gimin.
Për një moment mendoi se ishte e pakuptimtë, kjo lidhje me të dhe ndoshta është më mirë ta kërkon një djalë, për një lidhje më serioze.
Duke menduar kështu, cingëroi celulari i saj, që ishte diku në dhomë.
Vrapoi me të shpejtë kah dhoma dhe mezi e gjeti celularin, ndodhej nën batanije në krevatin e saj.
E pa numrin e Gimit dhe u lajmërua me të shpejtë.
- "Alo"
- "Dita?"
- "Po? "
- "Unë jam Gimi" tha ai.
- "Sa është ora? " donte të dinte ajo.
- "Shtatë e pesëmbëdhjetë minuta " - iu përgjigj ai me një zë të ulët.
- "Aha "
- "A mendove për sonte?"
- "Për sonte? "
- "Po, unë të..., unë të kam ftuar për të dalë sonte, a nuk të kujtohet?"
- "Hëm "
- "Çka mendon ti?"
- "Unë posa desha të shtrihem dhe të pushoj pakëz, si dhe sonte kam për të mësuar, kjo është e tera"
-"Ah, sa arrogante është kjo", mendonte ai, dhe e pyeti me zë të lartë:
-"Çka ke të veshur?"
- "Pse?"
- "Jam kureshtar"
- "E kam mantelin e bardhe të banjës " u përgjigj ajo " dhe brekë të mëndafshta"
- "Aha, ... çfarë brekë ke?"
- "Brekë, të cilat mbrapa e kanë vetëm një shirit, që më është futur në prapanicë "
- "Çfarë ngjyrë janë?"
- "Te kuqe "
Për një çast mbretëroi heshtja në lidhjen telefonike.
- "E... Pse nuk i zdeshë?" e pyeti ai
- "Ani?!" ia ktheu ajo "prit një sekondë"
Ai e dëgjoi se si Nateli (mobili) luhatej mbi diçka të fortë.
O zot, po i zdeshë brekët vërtetë, dhe filloi t'i rrah zemra me furi, donte t'i dilte jashtë kraharorit.
- "I zdesha" tha ajo.
Përsëri heshtje...
- "E ç´ke të veshur në trup?"
- "Vetëm jelekët "
- "Çfarë ngjyre janë jelekët?"
- "Të kuqe, 95 B"
O zot sa gjinjë të mrekullueshëm ka ajo, mendonte ai, dhe e parafytyronte jelekun e kuq, sikurse aureolat e gjinjve të saja të kuqe. Më pas vërejti se në prapavijë të bisedës dëgjohej një muzikë e lehtë klasike.
- "Po dëgjon muzikë, ... klasike apo?"
- "A më the t'i zhvesh unë brekët, vetëm për të diskutuar se çfarë muzike dëgjoj?"
- "Oh jo Dita, jo" ia ktheu ai.
- "Çfarë je duke bërë tash?", donte të dinte ai.
- "Jam shtri në krevatin tim"
- "A je shtri në shpinë?"
- "Po, në shpinë"
- "Këmbët, i ke të hapur?"
- "Jo"
- "Atëherë hapi"
- "Mirë" i tha ajo
- "I ke hapur shumë?"
- "Po"
- "Pse nuk e qon dorën atje poshtë?"
- "Ku atje poshtë" donte ta dëgjonte atë fjalë më saktësisht ajo, edhpse e dinte ku...
- "E din ti ku!"
- "Jo, hajt më trego ku?"
- "Në mes të këmbëve tuaja" ia shpjegoi ai.
- "Ku në mes të këmbëve të mia? Më thuaj ku?"
- "Nëëë..." sikur iu ndal për një çast frymëmarrja.
- "Në, ... ku... ?" e provokonte ajo.
- "Në pidhin tënd " i tha më në fund, ai.
- "Ani"
Tash mbretëroi një heshtje më e gjatë mes tyre.
- "A ... a e qove dorën aty?" e pyeti me gjysmë zëri.
- "Po"
- "A je lagur"
- "Po" tha heshturazi. - "E ti çka ke të veshur?" e pyeti ajo
- "Asgjë" i tregoi ai.
- "Je lakuriq?"
- "Po"
- "A je shtri në shpinë"
- "Po"
- "tu ka qu?"
- "Po, shumë"
- dhe sikur të ishim më afër....!?
-Pse nuk jemi, pajë... dhe për një moment mungoi përgjigjja ..., si thua ti, të takohemi sonte?
-Po, unë them - tani të takohemi.
-Dëshiron ti të vish ke unë apo... çka apo?...,
- Gimi ti mbase do vish më shpejt, je i motorizuar apo?!...
- Ashtu është, atëherë po nisem tani dhe pas 15 min. do gjendem para derës sate.
- Gimi unë të priti... ke kujdes...mos vono... dhe telefoni nga ana tjetër ndërpreu sinjalin dhe filloi me pi, pi, pi...
Gimi rrufeshëm u ngrit, futi flokët nën krehrin e gishtrinjve...
Sikur dëshironte një masazh të lehtë dhe të shpejtë, për të risjellur memorien dhe mendjen ke Dita, që tani e priste me padurim, por edhe Gimi sikur ishte i frustruar!
- Bëri një dush të shpejtë, u rrua, parfymos dhe zgjodhi nga gardëroba veshjen më elegante që kishte.
Mbylli derën nga jashtë dhe startoi motorin e makinës me një lëvizje të lehtë të dorës në të djathtë.
Pas një momenti u gjend përbri liqenit ku ishte përplot me shetitor, në një kolorit të shndritjeve të llambave buzë liqenit si dhe atyre për rreth krijohej një peizazh magjeps, romantik.
-Gati sa u zhyt në mendime dhe harroi se gjendej i ndalur në semafor, kur një zonjë i sinjalizoi se tani ishte ndezur drita e gjelbër... pardon... dhe ai drejtoi shikimin për kontroll në semafor, u bind se vërtet ishte e gjelbër, startoi sa nuk ia fishkëlloi gomat.
Pas një çasti u gjend pranë banesës së Ditës, i ra ziles, ajo pasi u bind se ishte Gimi hapi derën dhe që të dy u gjendën në përqafim të njëri tjetrit...
- Gimi si për të hapur bisedën, iu drejtua sikur dëshironte të arsyetohej, u vonova një çik... po ajo ia kthej pa vonesë jo, jo, edhe unë bëra një dush dhe u përgatita të dalim pakëz është mbrëmje e bukur...
- Shkuan në Hotelin Sheraton, ishte përplot me mysafir, me një ndriçim që krijonte një atmosferë të qetë dhe ambient të rehatshëm për t´biseduar. Në bisedë që të dy ishin shumë të lirë dhe të ngazëllyer, nga të dy vërehej një kënaqësi e madhe që sonte pas një kohe të gjatë, prapë u gjendën së bashku në një tavolinë të përgatitur me kujdes, mbase për qifte të dashuruar.
- Për një moment, miklimin e duarve të dyanshëm ndërpreu zëri i kamerieres e cila erdhi ti shërbente.
Porositën një shishe verë të kuqe, Bordoaux, dhe për ushqim sikur iu kishte ngritë oreksi, porositën një specialitet shtëpiak me sallatë Skoceze.
Dy të rijë që ishin aty afër, nën ndriçimin e qirinjve dhe atmosferës romantike që krijohej, sikur iu bënin konkurrencë me romancat e të dashuruarve, ledhatonin duart e njëri tjetrit nën përcjelljen e shikimeve ngazëlluese...
Nuk vonoi gjatë dhe ushqimi i servuar sillte një aromë të këndshme, ishte përgatitur me kujdes dhe shije.
Pasi darkuan mirë... të ngazëllyer nga atmosfera e bukur vendosën që për këtë fundjavë të huazojnë një dhomë në këtë Hotel.
Ashtu dhe u bë.
Recepcionistia me kënaqësi ju komunikoi se kishin dhoma të lira dhe poashtu, me pamje nga liqeni.
Morën çelësin dhe u drejtuan kah ashensori në të majtë. Ishte dhoma Nr. 512 kati 5.
Ishte vërtetë një vend i bukur dhe Dita që më parë ishte e entuziazmuar me poezitë që kishte lexuar nga Gimi, tani sikur për një moment mbeti e stepur. Por Gimi shikimin e saj të drejtuar në infinit e ndërpreu duke e mbështetur në kraharor dhe ashtu së bashku drejtuan shikimin nga dritarja, ecën ca hapa në atë drejtim dhe që të dy vëzhgonin me kujdes reflektimin e dritave në këtë natë romantike.
Aty filluan puthjet e njëpasnjëshme derisa Gimi e mori në duar dhe përnjë çast u gjendën në shtratin e gjerë. Pas ledhatimeve dhe puthjeve të dyanshme e cila zgjati mjaftë, ai filloi dalëngadalë dhe me kujdes ta zdeshë duke ia ledhatuar cicat e fryra dhe mesatare me thimtha të mprehtë dhe të ndjeshëm, nga miklimi.
Ajo poashtu e zdeshi Gimin deri në brekë, ai priti për një çast dhe pasi edhe ajo kishte ende brekët e veshura së pari hjeki atë pengesë ke ajo e pastaj edhe të tijat. Dhe filloi një paralojë derisa frymëmarrja e tyre filloi të thellohej, dhe sikur zemrat e të dyve kaluan në një tahikardi, ai kaloi me një lëvizje në pozicionin e dëshiruar dhe me një kujdes të posaçëm depërtoi në vagjinën tani të lagur dhe bërë qull. Filluan lëvizjet me një takt të posaçëm, nën përcjelljen e oh, oh , oh , oooohhh, të Ditës dhe sikur këto ofshama të saj, shpejtonin ritmin e lëvizjeve të Gimit krahas lëvizjeve trupore që bënte ajo, lëvizjet sa vinin e shtoheshin.
Që të dy ishin në kulminacion, me lëvizje më të shpejtuara puthje dhe ofshama, kaluan në trans, ekstazë.
Gimi ishte gati për t’u derdhur dhe po bënte lëvizjet përfundimisht që të derdheshin njëkohësisht edhe pikat e fundit të spermës e të kënaqësisë së mrekullueshme, të dyanshme....kur nga Dita u dëgjuan klithjet e fundit nga kënaqësia e papërshkruar dhe ritmi i vazhdueshëm kulminant i lëvizjeve të Gimit.
Pastaj, ajo kaloi në aksion.
Rotulloi Gimin me shpinë përfundi dhe hypi mbi te, duke e gëlltitur me vagjinë penisin e tij, që ishte ndezur dhe bërë gur. Me dorën e djathtë hodhi flokët pas shpine dhe vazhdoi koitusin me një ritëm paksa sadist.
Gimi tani kishte kohë të ledhatonte cicat e bukur dhe të fortë, dhe në ritëm lëvizte shpatullat e tij duke ledhatuar vithet e saj, të cilat furishëm lëviznin në takt, përderisa ajo lëshonte gjithnjë ofshamën e kënaqësisë që vazhdonte deri në infinit...

Copyright © 2008 - 2011 Adult Albania - is proudly powered by Blogger
Smashing Magazine - Design Disease - Blog and Web - Dilectio Blogger Template