10 GJERAT QE MESHKUJT URREJNE NE KREVAT

Ky Artikull eshte per ju femra per gjerat qe duhet te menjanoni kur jeni me nje mashkull ne krevat pasi ata me te vertete qe i urrejne ato,Ja cilat jane:


1.Pergjat aktit seksual disa vajza nuk bejne asgje-vetem ndalojne dhe presin te vije kenaqesia qe ato prisnin,kjo eshte gjeja me e keqe qe ju mund te beni,djemte me te vertete e urrejne kete gje.Vajzat duhet te levizin edhe pse ne disa raste djemte mund te jen siper tyre.Pasi nje "Ndalese si e vdekur" mund tu sjellin djemve probleme seksuale por vetem nese ata duan qe tju japin kenaqesi gjat aktit ne rast te kundert kjo nuk do kishte rendesi.

2.Pothuajse cdo vajze eshte dakort qe ato gjat nje akti seksual duhet te puthen por edhe dicka kjo eshte e njejte edhe per djemte.Ata e adhurojne kur puthen nga vajzat,ne gjith trupin e tyre.kjo gje i ben ata te cmenden plotesisht.Nese ju doni qe te sfidoni nje djal ne shtrat,puthe ate,shijoje,luaj me te.

3.Disa Vajza me mendime te vjetra mendojne se Djali eshte ai qe duhet te kontrolloje gjithcka gjat nje akti seskual,po kjo eshte apsolutisht dicka e gabuar.Vajzat gjithashtu duhet te marrin kontrollin ne shtrat te na tregojne se duan te veprojne tani,te na tregojne se cfar duhet te bejme sepse tani ju jeni e vetmja qe i percakton rregullat,Un ju siguroj se mashkulli qe do keni perballe do te eksitohet dhe kenaqet jasht mase ne te tilla akte,Disa here ne na pelqen te jemi te kontrolluar.

4.Behuni teper te ndjeshme ndaj partnerit tuaj,vajzat pelqejne te ken nje djale te ndjeshem perkrah mundohuni te jeni te njejta per mashkullin qe keni perkrah ashtu si dhe ju doni qe te jete.Trupi jone eshte teper i ndjeshem dhe Vajza mundohuni ta beni ate aq te ndjeshem sa ju ben dhe ai.Ju Lutem mos u beni Egoiste.

5.Nese ju deshironi te merrni kenaqesi mos harroni tja jepni ate partnerit tuaj gjithashtu.Ne ndonjeher mendojme se goca qe kemi perkrah nuk do tja dije se cfar ne jemi duke ndjere ne ate moment.Ju vajza duhet te pyesni me shpesh"si e pelqen Ate?","si te ben kjo te ndjehesh?",bejani te ditur partnerit tuaj se ju interesoheni per ndjenjat e tij.Pyeteni nese po i pelqen kjo gje apo jo,Ne na pelqen te kemi vemendjen tuaj.

6.Mos na beni te ndjemi konfus-Disa vajza nuk i shfaqin ndjenjat e tyre gjat nje akti,kjo te krijon kunfuzion dhe te ben te mendojme se a ne te vertete po i pelqen goces qe kemi perkrah kjo gje apo jo.Mos u beni te turpshme por nxirrni pasthirrma,tregoni se cfar ndjeni,edhe ne qofte se e keni nga kenaqesia apo dhimbja,na lini te kuptojme perreth ndenjave tuaja ne ate moment.Kjo mund tju ndihmoje ju gjithashtu.

7.Mendoni se jeta juaj seksuale po behet paksa monotone dhe e pakenaqshme? ndermerr disa masa,Beje ate te re,Mos u beni te turpshme per ta surprizuar partnerin tuaj me veshje tuajat.Vishini ato dhe kerceni per te dhe do te shihni qe do e eksitoni dhe do e cmendni tej mase.Ne na pelqejne ngacmimet e vogla me rroba seksi dhe eksitohemi me "seksin ne distance".

8.Djemve nuk u pelqen kur Vajzat qe kane perkrah nuk shfaqin iniciative ner te bere seks dhe keshtu ndodh per vajzat "old fashion" dhe vajzat e turpshme,kurre mos veproni keshtu,ne nuk na pelqen,shfaqni interes pasi dhe ju vet do e ndjeni se do te jet me mire.Shfaqni partnerit tuaj se ju jeni e kenaqur qe po beni seks me te ,bejani te ditur qe jeni nje person normal dhe qe shfaq te gjitha deshirat e saj.

9.Disa vajza gjithmone pas aktit seksual ndryshojne menjehere dhe pendohen kjo verehet edhe nga veprimet e mevonshme qe kryejne si pershembull pastrojne veten e tyre,shkojne ne guxhine,lajne pjatat,pastrojne shtepine kur ka momente te mevonshme per ti ber keto veprime dhe jo ne minuten e pare pasi keni mbaruar aktin seksual.Folni me partnerin tuaj,per gjithcka qe kaluat dhe se jeni te lumtura,pasi mund te ket nje zhgenjim tek ne nese largoheni dhe nuk qendroni dhe na beni te mendojme se nuk ishte ne nivelin e duhur pasi e vetmja gje qe duam eshte te bejme qe ju te ndjeheni te lumtura.

10.Dhe rregulli i fundit per ju femra eshte "te folurit",neve djemve nuk na pelqen kur partneret flasin ne krevat pervec fjaleve te seksit qe mund te perdorin ose gjerave qe ato duan te bejne,Te Tjarat harrojini,mos flisni per gje tjeter,mos u mundoni te tu kujtoni dicka qe ju ka ber xheloze me pare,xhelozia eshte e papranueshme ne ato momente sepse ne demoralizohemi dhe nuk mund te vazhdojme te bejme ate cka mendojme se eshte me e mire vetem e vetem per tju kenaqur ju dhe per te fituar kenaqesi te tonen.menjanoni keto pyetje gjat aktit: "cfar do te bejme pas kesaj?" "prinderit mund te vijne nga momenti ne moment"(kjo situate eshte nese akti ndodh ne shtepine tuaj,nese nuk jeni te sigurta ateher propozoni vend tjeter) "me zgjuaj kur te mbarosh" "kjo eshte e gjitha" "a je aty" "a ke menduar ndonjeher per viagra" "(mos permend emer tjeter djali nese partneri juaj nuk quhet ashtu)

Shpresoj qe ju vajza tua vini veshin qofte dhe pak fare ketyre gjerave!!!!!!

0 commenti:

Copyright © 2008 - 2011 Adult Albania - is proudly powered by Blogger
Smashing Magazine - Design Disease - Blog and Web - Dilectio Blogger Template